Jak vybrat a zapojit LED pásky? Rady tipy, návod.

08. 11. 2021


LED pásky - eShop

Hliníkové LED lišty, profily - eShop

Ovladače a stmívače pro LED pásky - eShop

Napájecí zdroje pro LED pásky- eShop

 

Líbí se vám osvětlení z LED pásků? Můžete si ho namontovat sami. Detailně jsme popsali, na co si při nákupu diodového pásku dát pozor a jak si ho svépomocí zapojit.

Využití – instalace LED pásků

LED pásky jdou použít téměř kamkoliv, s použitím bodovek poslouží i jako centrální osvětlení. Mezi nejčastější realizace patří:

 • Osvětlení místností - Jedná se o nejrozšířenější využití LED pásků. LED pásky jsou instalovány v sádrokartonové kapse a vytváří tzv. "nepřímé osvětlení". Velmi dobrou variantou je kombinace nepřímého osvětlení a podhledových bodových svítidel.

nepřímé osvětlení LED pásek

 

 • Osvětlení pracovní plochy v kuchyni – získáte výkonné světlo po délce celé pracovní desky.

Led pásky do kuchyňské linky

 

 • Nasvícení prostoru za televizí – je to nejen efektní ale i příjemné pro oči.

led pásky za TV

 

 • Osvětlení prostoru kolem zrcadla pomocí LED pásku.

led pásky za zrcadlem

 

Jak na osvětlení schodiště? Kompletní průvodce, rady a tipy.

Návod jak na osvětlení schodiště?

 

 

led pásky schody

 

 • Díky malé velikosti a flexibilitě jsou LED pásky hojně používány k osvětlení polic, vitrín, nik, nábytku, zábradlí a také sádrokartonových pohledů.  

led pásky ve skříni

 

Výběr LED pásků

Tak jako u jiných svítidel, tak i při nákupu diodových pásků si stanovte, kam a za jakým účelem budete pásek dávat, od tohoto se pak odvíjí volba parametrů, které popisujeme níže.

Počet kelvinů – odstíny bílého světla LED pásku

Nejčastěji si lidé pořizují bíle svítící LED pásky, což ale neznamená, že všechny dávají stejné světlo. Mohou se odlišovat barevnou teplotou neboli teplotou chromatičnosti[UsW1] . Uvádí se v kelvinech (K) a ustálily tři základní barvy bílého světla.

 • Teplou bílou barvu (cca 1700 K až 3500 K) doporučujeme do obývacího pokoje, ložnice a do místností, kde plánujete odpočívat. Světlo je mírně nažloutlé, podobné tomu jaké znáte od starých vláknových žárovek.
 • Světlo s neutrální bílou barvou (cca 3800 K až 5200 K) je vhodné hlavně pro osvětlení pracovních prostor, jako je kuchyně, koupelna, domácí pracovny, garáž či dílna. Jasné bílé světlo stimuluje lidskou aktivitu.
 • LED pásky s denní bílou barvou (cca 5300 K až 6500 K) jsou  rovněž určené do místností, kde plánujete pracovat, světlo je až do modra. Teploty s denním bílým světlem jsou však preferovány zvláště v jižních zemích, kde je na obloze méně oblačnosti než v našich geografických podmínkách.

Pokud byste potřebovali, aby pásek poskytoval světlo k relaxaci i k práci, doporučujeme volit CCT LED pásky s nastavitelnou teplotou světla. Ty umožňují pomocí ovládacího zařízení nastavení teploty světla nejčastěji v rozsahu teplá bílá po denní bílá.

K dispozici jsou rovněž LED pásky v provedení Warm to DIM. Ty dokážou, že teplota světla při stmívání žloutne podobně jako při stmívání dřívějších wolframových žárovek.

Bíle svítící LED pásky

Bíle svítících LED pásků

 

Jak na správné osvětlení kuchyňské linky? Kompletní průvodce, rady a tipy.

Návod osvětlení kuchyňské linky?

Barevné světlo LED pásku

Jestliže chcete, aby LED pásek svítil nejen bíle, ale i barevně, zvolte typ led pásků RGB nebo RGBW. Osvětlení, které je využívané především pro zábavné účely vznikne mícháním LED čipů R – Red = červená, G – Green = zelená, B – Blue = modrá. Dá se takto vytvořit i bílé světlo, ale to nepůsobí příliš přirozeně, a tak pokud požadujete bílé i barevné světlo, volte raději RGBW LED pásky, které nejen že poskytnou přirozené bílé světlo, ale můžete si i navolit teplotu světla (teplá bílá, neutrální bílá, denní bílá).

Barevně svítící LED pásky - RGB a RGBW

Barevné RGB a RGBW LED pásky


led pásky druhy

 

Jaký LED pásek použít do vlhka?

LED pásky se dodávají v různém provedení ochrany čipů.

 

LED pásky s gelovou zálovkou. Nejzákladnější ochranou čipů LED pásků je tzv "gelová zálivka" Jedná se o povrchové zalití LED čipů plastem. Celkem často někteří dodavatelé uvádí tzv. zvýšenou  ochranu proti vodě IP65 a podobně, ale LED pásky s gelovou zálovkou k ochraně proti vodě nejsou dostatečně kvalitním řešením.  Gelová zálivka na LED pásku plní spíše ochrannou fumkci při utírání hadříkem, aby nedošlo k poškození LED čipů připájených na základním nosiči. 

LED pásky s gelovou zálivkou:

LED pásky s gelovou zálivkou

 

Pro instalaci LED pásků v koupelnách například IP65,  doporučujeme LED pásky v silikonové zálivce, které jsou vyráběny na zakázku. 

 

Speciální LED pásky:

 

Svítivost LED pásku

Pokud potřebujete ledkový pásek jen pro dekoraci, postačí výkon kolem 2W/m, v případě osvětlení pracovní desky bývá svítivost kolem 12 W/m. K dispozici jsou ale i pásky s výkonem v desítkách wattů na metr (cca 50 W/m).

Index podání barev LED pásku

Color Rendering Index (CRI) značí hodnocení věrnosti barevného vjemu, který vznikne osvětlením z nějakého zdroje, v porovnání s tím, jaký barevný vjem by vznikl ve světle slunce. Hodnota Ra může být od 0 do 100. Pro běžné domácí aplikace bohatě postačí používat LED pásky s Ra 80–89. Barevné podání je u hodnoty Ra 80 pro člověka přirozené. S růstem kvality technologie LED čipů se už celkem běžně objevují ale i LED pásky s Ra 90+ přičemž nejde o extrémní cenové rozdíly v porovnání s Ra 80+.

Šířka LED pásku

Vybírá se zejména s ohledem na šířku prostoru v chladícím profilu, do kterého má být LED pásek instalován. Nejčastější šířky LED pásků jsou od 5 mm do 24 mm.

Maximální délka v celku LED pásku

V případě, že plánujete výkonnější soustavy, pamatujte na možnosti napájení jednotlivých úseků LED pásků. Nejde jen o pokles svítivosti LED čipů na druhém konci od přívodu napájecího zdroje, ale také u proudovou zatížitelnost vnitřních rozvodů LED pásku. Obvykle platí, že čím užší LED pásek, tím kratší úseky v celku mohou být napájeny z důvodu nižší proudové zatížitelnosti vodičů v LED pásku. 

Nejčastějšími délkami LED pásků jsou 3 m, 5 m, 10 m a 20 m, které lze napájet v celku. Pozor ale, čím delší je pásek napájený v celku, tím je menší jeho výkon. V některých případech si lze vypomoci s napájením LED pásku z jednoho napájecího zdroje z obou konců pásku.


led pásky úvodní fotka

 

Počet čipů na metr LED pásku

Obecně platí, že čím hustěji jsou LED čipy na pásu rozmístěny, tím kontinuálněji světlo působí, což je důležité především v případech, kdy je viditelný difuzor – svítící povrch dané realizace. Nejčastěji jsou v nabídce LED pásky se 30, 60, 72, 75, 120, 180, 240, 300, 700 čipy na 1 metr délky. Nově přicházejí do nabídky tzv. COB (Chip On The Board) LED pásky, které na svém povrchu svítí kontinuálně. Navíc nabízí širší vyzařovací úhel, který může být až 180°. To je výhodné především v instalacích s nedostatkem prostoru pro rozptyl světla.

Dělitelnost segmentů LED pásků

LED pásky mají na sobě vyznačenou dělící značku, tj. ve kterém místě lze LED pásek přestřihnout. Nejčastěji lze LED pásky dělit po 50 mm, což pro většinu aplikací plně vyhovuje.

IP krytí LED pásků

LED pásek se může používat i ve vlhkých prostorech (koupelna sauna) a exteriérech, ale musí být dostatečně chráněn. K dispozici jsou:

 • LED pásky v gelové zálivce – na pohledovou stranu LED pásku je nanesena plastová zálivka, která poskytuje základní mechanickou ochranu například při úklidu jako je otírání hadříkem a podobně. Tato gelová zálivka je citlivá na UV záření, kde při jeho působení degraduje – rozpadá se a nedoporučuje se instalace LED pásků v gelové zálivce ve venkovních prostorách, kde je LED pásek vystaven přímému slunečnímu záření.
 • LED pásky v pružném plastovém pouzdru – v porovnání s gelovou zálivkou se jedná se o odolnější ochranu proti poškození
 • LED pásky zalévané v silikonu – používají se pro aplikace v koupelnách, kde dochází k přímému styku s vodou a kde standardní ochrana v podobě gelové zálivky není dostatečná. Proto se realizují zakázková řešení na míru, kde je pásek osazen do chladícího profilu a následně hermeticky zalit do silikonu.

Způsob napájení LED pásků

Je lepší vybrat LED pásek na 12V, ebo 24v?

Nejčastěji pro napájení LED pásku používáme 12 V nebo 24 V

 • Napěťové LED pásky 12V, 24V – jedná se o nejrozšířenější provedení LED pásků. Do nedávna převládaly LED pásky na 12 V avšak s růstem rozsahu a výkonu instalací je současný trend pro používání LED pásků na 24 V, protože pro dosažení stejného výkonu 24 V versus 12 V teče obvodem napájeným 24 V poloviční proud ve srovnání s napájením 12V, podle rovnice P=UxI kde P = výkon (ve wattech) U = napětí (ve voltech), I = proud (v ampérech). Mezi nevýhody napěťových LED pásků patří nižší účinnost LED pásků napájených ze zdroje konstantního napětí z důvodu instalace rezistorů, ve kterých vzniká ztrátový výkon a to až 25 % spotřeby LED pásku.
 • Proudové LED pásky – používají se především ve svítidlech, jako jsou LED panely, a dále ve výkonových zákaznických realizacích. Výhodou proudově napájených LED pásků je především nízký ztrátový výkon. K nevýhodám ale patří to, že je nutno poměrně přesně párovat napájecí zdroj, jak po stránce proudu, tak po stránce výkonu, na daný úsek LED pásku. V případě zájmu o realizaci osvětlení pomocí LED pásků napájených ze zdroje proudu připravíme zákaznické řešení na míru.
 • Samostatnou kategorií jsou LED pásky na 230 V. I když navenek vypadá použití atraktivně – není potřebný napájecí zdroj, ale LED pásek se připojí přímo na 230 V, převažují spíše nevýhody. Mezi hlavní nevýhody patří nutnost izolace LED pásku od základny a krytu, kde je pásek nainstalován tak, aby nedošlo k úrazu nebezpečným dotykovým napětím. Další nevýhodou je možnost krácení pásku nejčastěji po 1 m. Z těchto důvodů se LED pásky přímo na 230 V v současnosti moc nepoužívají.

 

Napájecí zdroje pro LED pásky.

S ohledem na možný úraz elektrickým proudem, především pro aplikace ve vlhkých prostorách, jako jsou koupelny, prostory bazénových hal, sauny a venkovní prostředí, doporučujeme používání napájecích zdrojů třídy SELV.

Napájecí zdroje pro LED pásky:

Napájecí zdroje pro LED pásky 12V, 24V

Jestliže LED pásek instalujeme v koupelně, pak v závislosti na zóně, doporučujeme používat napájecí zdroje pro LED pásky provedení SELV:

SELV napájecí zdroje pro LED pásky 12V, 24V

 

Vyzařovací úhel LED pásků

Jestliže není pásek vybaven optikou, je vyzařovací úhel 120°. Na vyzařovací úhel pamatujte hlavně při požadavku na rovnoměrné osvětlení různých boxů a reklam tak, aby nebyl zřetelný pokles svítivosti jednotlivých linií podsvícení. K dispozici jsou tedy i LED pásky vybavené optikou, které mají vyzařovací úhel například 150°.

Ovládání LED pásků

Stmívání nebo barvy světla nejčastěji navolíte pomocí bezdrátových ovladačů, které nepotřebují přípravu elektroinstalace.


ovládaní led pásků

 

Ovladače - drivery pro LED pásky mohou LED pásky stmívat, nastavovat teplotu světla, nebo měnit barvy RGB (červená, zelená, modrá a jejich kombinace).

RGB ovladače, stmívače a drivery pro LED pásky

 

Jak zapojit LED driver? Rady, tipy, návody.

Jak zapojit LED driver?

Instalace LED pásků – co budete potřebovat?

Pro montáž svépomocí je nejsnazší koupit si již připravený set – kromě LED pásku je v balení ovladač a napájecí adaptér, který dáte do zásuvky.

Samozřejmě si LED pásky můžete koupit i samostatně, ale pak si k nim musíte pořídit ještě potřebné příslušenství.

 • Napájecí zdroj neboli transformátor – bez něho vám pásek nebude svítit.
 • Ovladač – často se LED pásky ovládají dálkovým ovladačem, ale samozřejmě je možné použít i klasický nástěnný vypínač.
 • Hliníkové LED profily – jedná se o lišty, které pásek chrání a chladí, čímž se prodlouží životnost pásku. U méně výkonných LED pásků kvůli chlazení nejsou nutné, ale my je zákazníkům vždy doporučujeme, instalace tak vypadá mnohem pěkněji.

 

Hliníkové LED profily:

Hliníkové LED profily

 

Podle způsobu instalace, jsou k dispozici různé typy hliníkových LED lišt:

 

Přisazené hliníkové LED profily pro instalaci na povrch

Přisazené hliníkové LED profily

--

 

Vestavné hliníkové LED profily. Nejčastěji se vestvné hliníkové LED profily instalují do spodních skříněk kuchyňské linky, nebo sádrokartonu

Vestavné, podhledové hliníkové LED profily

--

 

Hliníkové LED profily se sklonem svícení. Používají se například pro nepřímé osvětlení instalované do sádrokartonové kapsy, nebo osvětlení kuchyňské linky.

Hliníkové LED profily se sklonem svícení

--

 

Hliníkové LED lišty, pro osvětlení hrany skla.

LED profily pro osvětlení hrany skla a skleněných polic

--

 

Nástěnné hliníkové LED lišty.

Nástěnné hliníkové LED profily

--

 

Hliníkové LED profily na schodiště.

Schodové LED profily na hranu schodiště

--

 

Hliníkové LED profily pro instalaci do rohu stěny

Rohové LED profily do rohu strop - stěna

 

K LED profilům se ještě prodává příslušenství LED profilů, jako jsou koncovky, příchytky, držáky, záslepky či spojky.

 • Stmívač – s ními si jednoduše nastavíte intenzitu světla, např. při práci v kuchyni budete mít intenzivní světlo a večer pak pro odpočinek přepnete na tlumené světlo. Stmívání lze navolit dálkovým ovladačem (tedy bezdrátově), nástěnným vypínačem, dotykem na alu profil nebo i bezdotykově (pod páskem přejíždíte rukou).
 • Difuzor – jedná se o kryt, který se nacvakne do hliníkové lišty. Rozhodně ho doporučujeme pro LED pásky určené k osvětlení kuchyňské linky. Difuzor zamezí přístupu prachu a vlhkosti a zajistí lepší rozptyl světla. Difuzor může být čirý, transparentní (polomatný) a matný.

 

Jak zapojit LED pásek v setu

Na následujících řádcích se dočtete, jak zapojit LED pásek, který je v sadě. Takto si snadno osvětlíte například poličku nebo prostor za postelí.

Set obsahuje LED pásek s konektorem, dálkový ovladač, napájecí adaptér a přijímač.led pásky sada

 

1. Zkrácení LED pásku

LED pásky jsou dostání v různých délkách, přičemž na jejich zkrácení ani potřebujete štípací kleště, postačí obyčejné nůžky. Musíte ale stříhat jen na vyznačených místech, kde jsou měděné napájecí plošky. Délka dělitelných částí záleží na velikosti a hustotě diod, většinou bývá dlouhá 5 cm, ale může být i 2,5 nebo 10 cm. Pozor, pokud byste střihli v jiném místě, nebude poslední kus svítit.


zkrácení led pásků

 

2. Nalepení LED pásku

LED pásek můžete nalepit buď přímo na nábytek, nebo vlepit do hliníkového profilu. Aby pásek dobře přilnul, povrch musí být hladký a odmaštěný.


nalepení led pásků

 

3. Připojení LED pásku k přijímači a napájecímu adaptéru

Přijímač přišroubujete k zádům postele a propojíte ho s konektorem, který vyčnívá z LED pásku. Z přijímače ještě vyčnívá port, který si pomocí sekundového lepidla nalepíte k posteli tak, abyste na něj mohli mířit dálkovým ovladačem.

4. Připojení napájecího adaptéru K LED pásku

Nakonec propojíte přes DC konektor přijímač s napájecím adaptérem a zdroj zasunete do zásuvky.


připojení napájecího adaptéru

 

Prodejna svítidel a světelné studio Brno - Potřebujete poradit s zapojením LED pásků? Neváhejte nás kontaktovat telefonem, emailem, nebo navštivte naši prodejnu svítidel v Brně. Rádi vám sestavíme řešení na míru.

Jak na osvětlení bazénu?

 

Kompletní nabídka LED pásků


LED pásek 60LED/m 4,2W/m 420lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED, 4,2W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, 420lm/m, Ra80, dělení po 50mm, vyzařovací úhel 120°, Ra80, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 60LED/m 4,2W/m 420lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED, 4,2W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, 420lm/m, Ra80, dělení po 50mm, vyzařovací úhel 120°, Ra80, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
od 37,03 Kč
LED pásek 60LED/m, 10,8W/m, 1000lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED/m, 10,8W/m, teplá 2200K, nebo 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 1000lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 50mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 60LED/m, 10,8W/m, 1000lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED/m, 10,8W/m, teplá 2200K, nebo 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 1000lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 50mm, cena za 1m
od 86,39 Kč
LED pásek 240LED/m 18W/m 3000lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 240LED/m, 18W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 3000lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 12,51mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 240LED/m 18W/m 3000lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 240LED/m, 18W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 3000lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 12,51mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
od 283,75 Kč
LED pásek 120LED/m, 12W/m, 1200lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED/m, 12W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 1200lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 120LED/m, 12W/m, 1200lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED/m, 12W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 1200lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
od 259,06 Kč
LED pásek RGBW, 60LED/m, 11W/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED/m, RGBW 11W/m, červená, zelená, modrá, + teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6000K, 900lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
RGB - nastavení barev
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek RGBW, 60LED/m, 11W/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED/m, RGBW 11W/m, červená, zelená, modrá, + teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6000K, 900lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
od 129,59 Kč
LED pásek 120LED/m, 7,2W/m, 600lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED, 7,2W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 600lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 120LED/m, 7,2W/m, 600lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED, 7,2W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 600lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
od 86,39 Kč
LED pásek 240LED/m, 18W/m, 1800lm/m, 24V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 240LED, 18W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 1800lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra95, 24V, rozměry l=10000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 240LED/m, 18W/m, 1800lm/m, 24V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 240LED, 18W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 1800lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra95, 24V, rozměry l=10000mm, cena za 1m
od 511,95 Kč
LED pásek 60LED 9W/m 500lm/m 24V IP65 LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED, 9W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 500lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 24V, IP65, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 60LED 9W/m 500lm/m 24V IP65
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED, 9W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 500lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 24V, IP65, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
191,18 Kč
LED pásek 120LED/m, 18W/m, 3000lm/m LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED/m, 18W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6000K, 3000lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra95, 12V, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 120LED/m, 18W/m, 3000lm/m
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED/m, 18W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6000K, 3000lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra95, 12V, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
od 394,82 Kč
LED pásek 60LED/m, 3,6W/m, 400lm/m, 12V, IP65 LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED, 3,6W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 400lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, IP65, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 60LED/m, 3,6W/m, 400lm/m, 12V, IP65
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED, 3,6W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4500K, nebo denní 6000K, 400lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, IP65, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
od 55,54 Kč
LED pásek 700LED/m 21W/m 2000lm/m Ra95 24V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 700LED/m, 21W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, 2000lm/m, Ra95, 24V, rozměry w=12mm, l=5000mm, dělitelnost 9,96mm, cena za 1m
SKLADEM
-26%
Hodnocení
LED pásek 700LED/m 21W/m 2000lm/m Ra95 24V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 700LED/m, 21W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, 2000lm/m, Ra95, 24V, rozměry w=12mm, l=5000mm, dělitelnost 9,96mm, cena za 1m
od 641,54 Kč
LED pásek RGB 12V/24V, 14,4W/m, 60LED/M LED pásek RGB - červená, zelená, modrá, 14,4W/m, 12V, nebo 24V, 60LED/m, rozteč LED 16,8mm, rozměry w=10mm, délka dle typu dělitelnost 50mm/100mm, cena za 1m
RGB - nastavení barev
SKLADEM
-12%
Hodnocení
LED pásek RGB 12V/24V, 14,4W/m, 60LED/M
LED pásek RGB - červená, zelená, modrá, 14,4W/m, 12V, nebo 24V, 60LED/m, rozteč LED 16,8mm, rozměry w=10mm, délka dle typu dělitelnost 50mm/100mm, cena za 1m
295,60 Kč
LED pásek 12V/24V, 14,4W/m, 120LED/M LED pásek, 14,4W/m, teplá 3000K/2000K, nebo neutrální 4200K, nebo denní 6000K, 12V/24V, rozteč LED 8,5mm, 120LED/m, Ra90, rozměry w=10mm, délka dle typu, dělitelnost 3LED/25mm, nebo 6LED/50mm, cena za 1m
SKLADEM
-12%
Hodnocení
LED pásek 12V/24V, 14,4W/m, 120LED/M
LED pásek, 14,4W/m, teplá 3000K/2000K, nebo neutrální 4200K, nebo denní 6000K, 12V/24V, rozteč LED 8,5mm, 120LED/m, Ra90, rozměry w=10mm, délka dle typu, dělitelnost 3LED/25mm, nebo 6LED/50mm, cena za 1m
307,82 Kč
LED pásek pro UZENINY 14,4W/m, 1086lm/m, 24V LED pásek pro osvětlení uzenin, 14,4W/m, 1086lm/m, 24V, rozteč LED 5,5mm, 180LED/m, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 6LED/33,3mm, cena za 1m
SKLADEM
-12%
Hodnocení
LED pásek pro UZENINY 14,4W/m, 1086lm/m, 24V
LED pásek pro osvětlení uzenin, 14,4W/m, 1086lm/m, 24V, rozteč LED 5,5mm, 180LED/m, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 6LED/33,3mm, cena za 1m
396,03 Kč
LED pásek pro SÝRY 14,4W/m, 1359lm/m, 24V LED pásek pro osvětlení sýrů, 14,4W/m, 1359lm/m, 24V, rozteč LED 5,5mm, 180LED/m, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 6LED/33,3mm, cena za 1m
SKLADEM
-12%
Hodnocení
LED pásek pro SÝRY 14,4W/m, 1359lm/m, 24V
LED pásek pro osvětlení sýrů, 14,4W/m, 1359lm/m, 24V, rozteč LED 5,5mm, 180LED/m, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 6LED/33,3mm, cena za 1m
396,03 Kč
LED pásek pro MASO 14,4W/m, 1562lm/m, 24V LED pásek pro osvětlení masa, 14,4W/m, 1562lm/m, 24V, rozteč LED 5,5mm, 180LED/m, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 6LED/33,3mm, cena za 1m
SKLADEM
-12%
Hodnocení
LED pásek pro MASO 14,4W/m, 1562lm/m, 24V
LED pásek pro osvětlení masa, 14,4W/m, 1562lm/m, 24V, rozteč LED 5,5mm, 180LED/m, rozměry w=10mm, l=5000mm, dělitelnost 6LED/33,3mm, cena za 1m
396,03 Kč
LED pásek 60LED/m, 11W/m, 900lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED/m,11W/m, teplá 2200K, 3000K, nebo neutrální 4000K, 900lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 50mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
-26%
Hodnocení
LED pásek 60LED/m, 11W/m, 900lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 60LED/m,11W/m, teplá 2200K, 3000K, nebo neutrální 4000K, 900lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 50mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
od 92,57 Kč
LED pásek 120LED/m, 8W/m, 800lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED/m, 8W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, 800lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 50mm, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
-26%
Hodnocení
LED pásek 120LED/m, 8W/m, 800lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 120LED/m, 8W/m, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, 800lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 50mm, rozměry w=8mm, l=5000mm, cena za 1m
od 86,39 Kč
LED pásek 204LED/m, 18W/m, 1700lm/m, 12V LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 204LED/m, 18W/m, teplá 3000K, 1700lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 14,7mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
-26%
Hodnocení
LED pásek 204LED/m, 18W/m, 1700lm/m, 12V
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 204LED/m, 18W/m, teplá 3000K, 1700lm/m, vyzařovací úhel 120°, Ra80, 12V, dělení po 14,7mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
209,69 Kč
LED pásek 360LED/m, 30W/m, 2850lm/m, 24V Ra95 LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 360LED/m, 30W/m, neutrální 4000K, 2850lm/m, Ra95, 24V, dělení po 16,68mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
-26%
Hodnocení
LED pásek 360LED/m, 30W/m, 2850lm/m, 24V Ra95
LED pásek, těleso plast, povrch bílá, 360LED/m, 30W/m, neutrální 4000K, 2850lm/m, Ra95, 24V, dělení po 16,68mm, rozměry w=10mm, l=5000mm, cena za 1m
697,08 Kč