Jak vybrat osvětlení do garáže? Rady tipy, návod.

01. 02. 2022


Svítidla do garáže - eShop

LED panely - eShop

LED panely 600x600 mm - eShop

Prachotěsná svítidla - eShop

 

Není to tak dávno, kdy garáž většinou vypadala asi takto:

Stará garáž

 

Vše se vyvíjí a zdá se, že se to týká i garáže..

Nejen pro milovníky motorismu je jistě příjemné, jestliže s krásným automobilem vyjedeme z neméně krásné garáže.

Osvětlení garáže

 

Garáž - na venek opomíjené místo, ve skutečnosti se ale jedná o velmi široce využívaný prostor, který neslouží jen pro zaparkování automobilu a jeho drobnou údržbu, ale poměrně často je garáž využívána také jako sklad, dílna na drobné domácí opravy nebo hobby, místo pro přezimování některých zahradních rostlin které by v zimě venku zmrzly, ale také nezřídka jako hudební zkušebna, domácí klub, fitness, nebo v zimě a za deště jako sušárna prádla. Podle tohoto využití, bychom v garáži měli realizovat i osvětlení a současně pamatovat také na jeho ergonomické ovládání.

 

Garáž často slouží mnoha účelům a činnostem:

Osvětlení garáže

Osvětlení garáže

Osvětlení garáže

Osvětlení garáže

Osvětlení garáže

Osvětlení garáže

 

Jaké provedení svítidel z hlediska norem bychom v rodinném domku měli vybrat do garáže ? Mají být svítidla pro osvětlení garáže prachotěsná ve zvýšeném krytí, nejčastěji např. IP54, IP65 a podobně, nebo postačí běžné provedení IP20, jako v dalších běžných místnostech?

Odpověď: Pokud jde o provedení krytí svítidel proti nečistotám a vodě (laicky IP, například IP54), pak v první řadě je třeba vycházet z projektu stavby resp. "Protokolu o určení vnějších vlivů", který je povinnou součástí projektové dokumentace a stanovuje požadavky na krytí nejen svítidel, ale provedení i dalších elektrických zařízení v daném prostoru jako jsou rozváděře, zásuvky, vypínače a podobně. Naprostá většina běžných garáží která je součástí stavby rodinného domku (který nemá 4 a více bytů), má stanoveno prostředí "základní", t.j. krytí IP20 - svítidla do běžného suchého prostředí, protože prašnost a vlhkost v těchto prostorách není nijak vyšší oproti ostatním částem domu.  Zvýšené krytí svítidel v garáži se například použije jestliže je v garáži tzv. "podlahová vpusť" zjednodušeně odpadní kanálek určený například pro odtok vody odkapávající z námrazy na autě atd., kde v místnostech s podlahovou vpustí lze stanovit požadavek na použití svítidel ve zvýšeném krytí. Výše krytí (IP) v tomto případu závisí na tom, zda voda jen volně skapává, nebo stříká.

Příklady požadavků na krytí svítidel v garáži dle druhu působení vody:
Vliv vody na svítidla je zanedbatelný, použije se krytí svítidel nejméně IPx0 (např IP20)
Svítidla jsou vystavena volně padajícím kapkám vody, použije se krytí svítidel nejméně IPx1 (např IP21), nebo IPx2 (např. IP22)
Vodní tříšť která ze svítidla volně stéká, použije se krytí svítidel nejméně IPx3 (např IP43)
Svítidlo je vystaveno proudu netlakové vody, která z něho stéká, použije se krytí svítidel nejméně IPx4 (například IP44)
Svítidlo je vystaveno proudu tlakové vody, která z něho však stéká, použije se krytí svítidel nejméně IPx5 (například IP55)
..atd. Obdobně se postupuje pro posouzení vlivu prachu, pokud je garáž prašná. Aniž bychom chtěli jakkoli snižovat výnam norem nebo bezpečnosti (právě naopak), pak z uvedeného je zřejmé že pokud auta v běžné domácí garáži nebudeme umývat za použití hadice nebo auto oplachovat třeba kbelíkem tak nehrozí, aby skapávající voda z podvozku auta nějak ovlivnila svítidla umístěná na stropě.

Ikdyž v garáži není podlahová vpusť, pak jedná-li se třeba o samostatně stojící nevytápěnou garáž, kde je zejména v zimním období vyšší vlhkost a mohou zde vznikat třeba plísně, kodenzuje zde voda atd, pak opět použijeme tzv. prachotěsná svítidla, nejčastěji v krytí IP54, IP65 a podobně. Vše ale závisí na zmíněném protokolu stanovení prostředí a pokud není (což je u starších staveb běžné), tak zdravém rozumu.

 

Jakou teplotu světla zvolit pro osvětlení garáže?

Teplota světla svítidel

Teplota světla se uvádí v Kelvinech (K), kde:

 • Teple bílé světlo nejčastěji 2400 K až  3500 K je mírně do žluta. Teple bílé světlo je vhodné do prostor určených k odpočinku, kde nevykonáváme pracovní činnosti, tedy do obývacího pokoje nebo ložnice.
 • Neutrální teplota světla cca 3800 K až 4800 K, kde se jedná o bílé světlo jako při zatažené obloze a je vhodné pro vykonávání lidské činnosti. Svítidla s neutrální teplotou světla lze doporučit v prostorách, jako je kuchyně, dětský nebo studentský pokoj, pracovna, koupelna a všude tam, kde vykonáváme nějakou pracovní činnost. Doporučujeme výběr teploty světla 4000 K. 
 • Denní teplota světla cca 5000 K až 6500 K. Denní bílé světlo lze doporučit pro svícení k práci především v případech, kdy dochází ke kombinaci přirozeného denního světla a umělého osvětlení.

Pro osvětlení garáže se doporučuje teplota světla neutrální bílá 4000K  až denní bílá 6500K.

 

Další doporučení pro výběr svítidel a přípravu elektroinstalace osvětlení garáže:

 • Dvouokruhové ovládání osvětlení.
  • Jeden okruh pro krátkodobý pobyt sloužící vjezdu a výjezdu z garáže automaticky ovládaný senzory pohybu. Hladina tohoto osvětlení postačí cca 150lx t.j. cca 3W/m2 při výšce svítidel přibližně 2,6m. Ikdyž jsou elektrická garážová vrata vybavena osvětlením, které se rozsvítí při inicializaci garážových vrat, pak garážová vrata často neotevíráme ihned při vstupu do garáže, ale zejména v zimě, za silného větru, či deště, vrata otevíráme až třeba sedíme zavřeni v automobilu, těsně před odjezdem z garáže. 
  • Druhý okruh pro pracovní osvětlení, pro delší přítomnost v garáži, ovládaný běžnými nástěnnými vypínači. Zároveň je dobré pamatovat na možnost vypnutí svítidel ovládaných senzory pohybu, nebo naopak jejich trvalé rozsvícení v případech, kdy se v garáži zdržujeme delší dobu, aby cyklování svítidel ovládaných senzory pohybu nerušilo. Doporučujeme, aby pracovní osvětlení dosahovalo hladiny alespoň 500lx t.j. cca 10W/m2, při výšce svítidel cca 2,6m. Tyto údaje je třeba brát velmi orientačně a závisí na účinnosti stítidel a dalších vlivech.
 • Svítidla v garáži by měla být rovnoměrně rozmístěna tak, aby v celém prostoru garáže byla vyrovnaná hladina osvětlení beze stínů a tmavých koutů.
 • Svítidla pokud možno neumisťujeme nad kapotu zaparkovaného auta, ale raději po stranách vozidla, aby prostor kolem auta byl lépe osvětlen. Vyšší automobil nám svítidlo umístěné nad kapotou automobilu vlastně zastíní.
 • Aby vjezd/výjezd či pojíždění v garáži bylo bezpečné, pak by svítidla v garáži neměla být ve výhledu řidiče na místech, kde mohou oslňovat, t.j.  nízko na stěnách. 
 • Svítidla v garáži by z důvodu snadného rozbití, neměla být se skleněným difuzorem (krytem) ale z plastu. Přece jen se jedná o pracovní prostor, kde manipulujeme s rozměrnějšími předměty, žebříkem a podobně.
 • Dále bychom se měli vyhnout tomu, aby svítidla umístěná na stropě nebyla zakryta otevřenými garážovými vraty.

Jak vidíme, chceme-li osvětlení garáže vyřešit dobře, jedná se o celou řadu požadavků a doporučení, která jsou někdy hůře slučitelná. Je však dobré o nich předem vědět, aby byl nakonec vybrán vhodný kompromis.

 

Mezi obzvláště vhodná svítidla do garáže lze zařadit LED panely. Jsou levné, spolehlivé a vyrábí se ve velmi široké škále provedení. K dalším výhodám LED panelů patří to, že jsou ploché a lze je instalovat i v místech, kde je malý prostor mezi stropem a otevřenými garážovými vraty, kam jiná stropní svítidla nevejdou.

 

Osvětlení garáže

 

LED panely:

LED panely

 

 

Pro osvětlení suché garáže, která je součástí rodinného domku, jsou ideální stropní svítidla s plastovým krytem (difuzorem).

 

LED stropní svítidla s plastovým krytem:

Stropní svítidla s plastovým krytem

 

Stropní svítidla můžeme vybírat i podle tvaru.

 

Kulatá stropní svítidla do garáže:

Stropní kulatá svítidla

 

Čtvercová stropní svítidla do garáže:

Stropní čtvercová svítidla

Mezi elegantní a dobře vypadající řešení osvětlení garáže, patří použití stropních svítidel z hliníkových profilů.

Svítidla z hliníkových profilů

 

Aby osvětlení garáže neoslňovalo, pak především v situaci, kdy do osvětlené garáže vjíždíme z úplné tmy, doporučujeme použití svítidel s nízkým činitelem oslnění UGR<19. Použít lze například tzv. buňková svítidla.

 

Stropní svítidla s potlačením oslnění UGR<19:

Stropní buňková svítidla s nízkým činitelem oslnění UGR<19

 

Osvětlení garáže pomocí LED pásků v sádrokartonové kapse. Další a velice efektní možností osvětlení garáže je tzv. "nepřímé" osvětlení realizované pomocí LED pásků, umístěných v sádrokartonové kapse například po obvodu garáže. Toto řešení pomocí světla dobře vymezuje prostor garáže, neoslňuje, je relativně levné a vizuálně dobře vypadá.

Osvětlení garáže LED pásky v sádrokartonové kapse

 

Vzhledem ke ztrátám na účinnosti při instalaci LED pásků do sádrokartonové kapsy, doporučujeme volit příkon LED pásků alespoň 18W/m. 

LED pásky s příkonem nejméně 14W/m:

LED pásky

Nepřímé osvětlení v sádrokartonové kapse nemusí svítit jen bíle ale může ve spojitosti s chytrým osvětlením i barevně RGB.

 

LED pásky: jak na výběr, instalaci a zapojení

 

LED pásky s příkonem nad 10W/m délky je třeba chladit. Pro montáž LED pásků do sádrokartonové kapsy, doporučujeme hliníkové LED profily se sklonem.

 

Hliníkové LED profily pro LED pásky se sklonem, jsou vhodné pro instalaci LED pásků do sádrokartonové kapsy.

 

Hliníkové LED profily:

Hliníkové LED profily

 

 

Jaké osvětlení do garáže, pokud je prašná, nebo vlhká?

Je-li garáž prašná, nebo vlhká, pak se samozřejmě použíjí průmyslová prachotěsná svítidla. Jedná se hlavně jak o případy, kdy si v garáži uděláme řemeslnou dílnu a to nejen častější údržba auta, či motocyklu, jízdního kola, ale může jít o práce se dřevem, kovem, nebo se jedná o samostatně stojící garáž, která není vytápěna a v zimě je zde trvale vyšší vlhost s možností vzniku plísní, kondenzace vody a podobně.

 

Průmyslová prachotěsná svítidla pro osvětlení garáže:

Prachotěsná svítidla

 

Jak na ovládání osvětlení garáže? 

Ergonomické ovládání osvětlení garáže, je základ spokojenosti. K čemu nám jsou dálkově ovládaná garážová vrata, pokud se osvětlení nerozsvítí, či nezhasne automaticky samo. Z tohoto důvodu doporučujeme dvouokruhové ovládání osvětlení garáže, kde jeden okruh slouží pro krátkodobý pobyt a je spínán senzorem pohybu, druhý okruh je tzv. "pracovní" a slouží dlouhodobému pobytu například pokud v garáži něco děláme.

 

Okruh krátkodobého pobytu -  slouží pro vjezd, výjezd z garáže automaticky ovládaný senzory pohybu. Hladina tohoto osvětlení postačí cca 150lx t.j. cca 3W/m2 při výšce svítidel přibližně 2,6m.

Výhody použití svítidel se senzorem pohybu pro osvětlení garáže:

 • Není třeba připravovat elektroinstalaci a svítidla se připojí na připravené napájecí kabely.

Nevýhody použití svítidel se senzorem pohybu pro osvětlení garáže:

 • Pokud je v garáži použito více svítidel, kde každé má vlastní senzor pohybu, pak svítidla nebudou spínat jednotně a mohou tak vznikat tmavá, neosvětlená místa, což může vadit třeba při couvání do neosvětleného prostoru, kdy čidlo někdy správně nezareaguje třeba na chladnou karoserii automobilu.
 • Pokud do okruhu osvětlení spínaného senzorem pohybu není zařazen vypínač kterým svítidla se senzorem pohybu vypneme, nebo naopak trvale zapneme, pak při delším pobytu v garáži například při práci, může být nepříjemné cyklování - zapínání/vypínání senzorem pohybu ovládaného osvětlení v garáži. Toto lze vyřešit tak, že v době dlouhodobějšího pobytu v garáži svítidla se senzorem odpojíme předřazeným nástěnným vypínačem (musí být připravena elektoinstalace), Pokud takovou přípravu elektroinstalace nemáme, použijeme senzory pohybu, které lze ovládat dálkovým ovladačem a tato svítidla dálkovým ovladačem buď dočasně vypneme, nebo je lze naopak na potřebnou dobu trvale rozsvítíme.

 

Osvětlení garáže pro vjezd a odjezd svítidly s vestavěným senzorem pohybu. Výkon svítidel pro vjezd a odjez z garáře nemusí být velký. Při výšce umístění svítidel cca 2,6m v případu LED svítidel postačí příkon cca 3-5W/m2.

 

Ideální jsou k tomuto účelu tzv svítidla s HF senzorem pohybu, umístěnými uvnitř svítidel.

 

Stropní svítidla s HF senzorem pohybu:

Svítidla s HF senzorem pohybu

 

Je-li garáž větší a k osvětlení pro vjezd/výjezd potřebujeme více svítidel, pak pro jednotné spínání všech svítidel současně je řešením ovládaní senzory pohybu rozmístěnými tak, aby byl pokryt celý prostor garáže. 

 

Senzory pohybu pro osvětlení garáže:

Pohybová čidla

 

Bude-li garáž sloužit i jako dílna, pak aby při práci osvětlení stále nespínalo, lze po takovou dobu senzory vyřadit překlenutím pomocí vypínače. Pokud taková úprava není možná, lze použít Senzory pohybu, ovládané i dálkovým ovladačem. Dálkovým ovladačem lze svítidla trvale rozsvítit. Většinou lze nastavit trvalé rozsvícení na 1, 2 hodiny, nebo do rozednění, kdy soumrakový senzor při rozednění osvětlení automaticky zhasne. Pozn.: Pokud je garáž bez oken, pak ale senzor pohybu nerozpozná rozednění.

 

Senzory pohybu, ovládané i dálkovým ovladačem:

Pohybová čidla na dálkové ovládání

 

Jak navrhnout a rozmístit pohybová čidla? Rady, tipy, návod.

 

Okruh pro dlouhodobý pobyt v garáži  Druhý okruh osvětlení garáže využíváme pro pracovní osvětlení, pro delší přítomnost v garáži, ovládaný běžnými nástěnnými vypínači. Zároveň je dobré pamatovat na možnost vypnutí svítidel ovládaných senzory pohybu, nebo naopak jejich trvalé rozsvícení v případech, kdy se v garáži zdržujeme delší dobu, aby cyklování (zapínání/vypínání) svítidel ovládaných senzory pohybu nerušilo. Doporučujeme, aby pracovní osvětlení garáže dosahovalo hladiny alespoň 500lx t.j. cca 10W/m2, při výšce svítidel cca 2,6m. Tyto údaje je třeba brát velmi orientačně a závisí na účinnosti stítidel a dalších vlivech.

 

Osvětlení vjezdu do garáže. 

Osvětlení vjezdu do garáže

 

Jaká svítidla vybrat k osvětlení vjezdu do garáže?

Pro bezpečný noční vjezd, bychom určitě neměli zapomenout na venkovní osvětlení umístěné před garáží. Toto osvětlení by rovněž nemělo oslňovat a mělo by především označovat prostor vjezdu do garáže, které oceníme hlavně při nočním couvání do garáže.

 

Celkem častou možností jsou venkovní podhledová svítidla. Jedná se o podhledová svítidla ve venkovním provedení.  Venkovní podhledová svítidla se instalují do přestřešení před vjezdem do garáže.

 

Venkovní podhledová svítidla ke garáži:

Podhledová venkovní svítidla

 

Najít místo pro instalaci venkovních podhledových svítidel v prostoru vjezdu do garáže není vždy jednoduché. Vhodným místem z hlediska umístění podhledových svítidel je třeba překlad samotného vjezdu do garáře. Z důvodu zachování jeho pevnosti a statiky překlad nelze narušovat vrtáním otvorů pro zapuštění vestavných svítidel. Málo který projekt již ve svém počátku na umístění podhledových svítidel, pro osvětlení vjezdu do garáže pamatuje a pro to pro osvětlení vjezdu do garáže lze použít například i venkovní stropní svítidla.

 

Venkovní stropní svítidla ke garáži:

Stropní venkovní svítidla

 

Nástěnná venkovní svítidla, která svítí dolů, nebo dle provedení také se svícením nahoru a dolů. Tato svítidla se umístí po stranách vjezdu do garáže a dobře vymezují vjezd do garáže, což se hodí při nočním couvání do garáže.

 

Nástěnná venkovní svítidla pro vyznačení vjezdu do garáže, se svícením dolů:

Nástěnná venkovní svítidla svítící dolů

 

Nástěnná venkovní svítidla pro vyznačení vjezdu do garáže, se svícením nahoru a dolů:

Nástěnná venkovní svítidla se svítící nahoru a dolů

 

Jak na osvětlení zahrady? Rady, tipy, návod.

osvětlení zahrady, rady tipy

 

Pro potřeby osvětlení větší polochy prostoru kolem garáže se hodí venkovní LED reflektory.

Venkovní LED reflektory:


LPSQ 40W, UGR<19, IP20, backlight Stropní, podhledové, přisazené, závěsné svítidlo, těleso kov, bílá, difuzor plast mikroprisma, LED panel 40W, teplá 3000K, neutrální 4000K, denní 6000K, Ra80, UGR<19, 230V, IP40, 595x595x30mm
UGR<19
SKLADEM
Hodnocení
LPSQ 40W, UGR<19, IP20, backlight
Stropní, podhledové, přisazené, závěsné svítidlo, těleso kov, bílá, difuzor plast mikroprisma, LED panel 40W, teplá 3000K, neutrální 4000K, denní 6000K, Ra80, UGR<19, 230V, IP40, 595x595x30mm
od 598,95 Kč
ZARE RO smart Stropní vestavné svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W, 12W, 22W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
ZARE RO smart
Stropní vestavné svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W, 12W, 22W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
od 300,69 Kč
ZARE SQ smart Stropní vestavné svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W, 12W, 22W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
ZARE SQ smart
Stropní vestavné svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W, 12W, 22W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
od 300,69 Kč
Rám LED panel 600x600x50mm v celku Montážní rám, pro přisazenou instalaci LED panelů rozměru 595x595mm, materiál hliník, povrch bílá, rozměr rámu 603x603x50mm, dodáván v celku
SKLADEM
Hodnocení
Rám LED panel 600x600x50mm v celku
Montážní rám, pro přisazenou instalaci LED panelů rozměru 595x595mm, materiál hliník, povrch bílá, rozměr rámu 603x603x50mm, dodáván v celku
1 376,13 Kč
QEL SQ Stropní, přisazené, čtvercové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W/12W/18W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 230V, IP20, tř.1, rozměry dle typu, h=24mm
SKLADEM
Hodnocení
QEL SQ
Stropní, přisazené, čtvercové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W/12W/18W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 230V, IP20, tř.1, rozměry dle typu, h=24mm
od 524,90 Kč
QEL R Stropní, přisazené, kruhové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W/12W/18W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 230V, IP20, tř.1, rozměry průměr dle typu, h=24mm
SKLADEM
Hodnocení
QEL R
Stropní, přisazené, kruhové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W/12W/18W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 230V, IP20, tř.1, rozměry průměr dle typu, h=24mm
od 524,90 Kč
GREHAM SQUARE LED 1X18W Stropní přisazené svítidlo čtvercové, základna kov, povrch dle typu, difuzor plast opál, LED 1x18W, teplá 3000K, 1620lm, Ra80, 230V, IP20, tř.2. rozměry 178x178x35mm
SKLADEM
Hodnocení
GREHAM SQUARE LED 1X18W
Stropní přisazené svítidlo čtvercové, základna kov, povrch dle typu, difuzor plast opál, LED 1x18W, teplá 3000K, 1620lm, Ra80, 230V, IP20, tř.2. rozměry 178x178x35mm
od 719,83 Kč
SANSE R 6W, 12W, 18W, 24W, 30W, IP44 Stropní, kruhové svítidlo, těleso hliník, povrch chrom lesk, bílá, černá, difuzor plast opál, LED 6W, 12W, 18W, 24W, 30W neutrální 4000K, Ra80, 230V, do koupelny IP44, rozměry dle typu
Do koupelny
SKLADEM
Hodnocení
SANSE R 6W, 12W, 18W, 24W, 30W, IP44
Stropní, kruhové svítidlo, těleso hliník, povrch chrom lesk, bílá, černá, difuzor plast opál, LED 6W, 12W, 18W, 24W, 30W neutrální 4000K, Ra80, 230V, do koupelny IP44, rozměry dle typu
od 357,56 Kč
FUEVA 5 Stropní, čtvercové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, černá, nikl mat, chrom lesk, difuzor plast opál, LED 11W, 17W, 20W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, Ra80, 230V, IP20, nebo do koupelny IP44, rozměry dle typu
Do koupelny
SKLADEM
Hodnocení
FUEVA 5
Stropní, čtvercové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, černá, nikl mat, chrom lesk, difuzor plast opál, LED 11W, 17W, 20W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, Ra80, 230V, IP20, nebo do koupelny IP44, rozměry dle typu
od 451,21 Kč
GALEJ LED 6W/12W/18W/24W čtverec Stropní, vestavné, čtvercové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W/12W/18W/24W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 230V, IP20, tř.1, rozměry dle typu, h=12mm
SKLADEM
Hodnocení
GALEJ LED 6W/12W/18W/24W čtverec
Stropní, vestavné, čtvercové svítidlo, těleso hliník, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 6W/12W/18W/24W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, nebo denní 6400K, 230V, IP20, tř.1, rozměry dle typu, h=12mm
od 361,79 Kč
LOOP LED PANEL 40W 4000K 85LM/W IP65 prachotěsný Stropní, podhledové, přisazené, závěsné svítidlo, těleso hliník, bílá, difuzor plast opál, LED panel 40W, neutr 4000K, 3400lm, 85lm/W, Ra80, 230V/1000mA, IP65, 595x595x10mm, tr na kab, stř živ 40.000 h
Do koupelny
SKLADEM
Hodnocení
LOOP LED PANEL 40W 4000K 85LM/W IP65 prachotěsný
Stropní, podhledové, přisazené, závěsné svítidlo, těleso hliník, bílá, difuzor plast opál, LED panel 40W, neutr 4000K, 3400lm, 85lm/W, Ra80, 230V/1000mA, IP65, 595x595x10mm, tr na kab, stř živ 40.000 h
1 633,50 Kč
MSP 3IN1 SQ přepínatelná teplota 3000K 4000K 6000K Stropní přisazené svítidlo, těleso plast bílá, difuzor plast opál LED 6W, 12W, 18W, 24W, CCT přepínatelná teplota 3000K, 4000K, 6000K, přepínačem na zadní straně svítidla, Ra80, 230V, do koupelny IP44/IP20, tř.2, rozměry dle typu
CCT - nastavitelná teplota světla
Do koupelny
SKLADEM
Hodnocení
MSP 3IN1 SQ přepínatelná teplota 3000K 4000K 6000K
Stropní přisazené svítidlo, těleso plast bílá, difuzor plast opál LED 6W, 12W, 18W, 24W, CCT přepínatelná teplota 3000K, 4000K, 6000K, přepínačem na zadní straně svítidla, Ra80, 230V, do koupelny IP44/IP20, tř.2, rozměry dle typu
od 278,91 Kč
MSV 3IN1 SQ přepínatelná teplota 3000K 4000K 6000K Stropní podhledové svítidlo, těleso plast bílá, difuzor plast opál LED 6W, 12W, 18W, 24W, CCT přepínate teplota 3000K, 4000K, 6000K, přepínačem na zadní straně svítidla, Ra80, 230V, zvýšené krytIP44/IP20, tř.2, rozměry dle typu
CCT - nastavitelná teplota světla
Do koupelny
SKLADEM
Hodnocení
MSV 3IN1 SQ přepínatelná teplota 3000K 4000K 6000K
Stropní podhledové svítidlo, těleso plast bílá, difuzor plast opál LED 6W, 12W, 18W, 24W, CCT přepínate teplota 3000K, 4000K, 6000K, přepínačem na zadní straně svítidla, Ra80, 230V, zvýšené krytIP44/IP20, tř.2, rozměry dle typu
od 220,46 Kč
MS 3IN1 CCT přepínatelná teplota 3000K 4000K 6000K Stropní podhledové svítidlo, těleso plast bílá, difuzor plast opál LED 6W, 12W, 18W, 24W, CCT nastavitelná teplota 3000K, 4000K, 6000K, přepínačem na zadní straně svítidla, Ra80, 230V, do koupelny IP44/IP20, tř.2, rozměry dle typu
CCT - nastavitelná teplota světla
Do koupelny
SKLADEM
Hodnocení
MS 3IN1 CCT přepínatelná teplota 3000K 4000K 6000K
Stropní podhledové svítidlo, těleso plast bílá, difuzor plast opál LED 6W, 12W, 18W, 24W, CCT nastavitelná teplota 3000K, 4000K, 6000K, přepínačem na zadní straně svítidla, Ra80, 230V, do koupelny IP44/IP20, tř.2, rozměry dle typu
od 208,97 Kč
GREHAM IN SQUARE LED 1X22W Stropní vestavné svítidlo čtvercové, základna kov, povrch dle typu, difuzor plast opál, LED 1x22W, teplá 3000K, 2160lm, Ra80, 230V, IP20, tř.2. rozměry 225x225x9mm
SKLADEM
Hodnocení
GREHAM IN SQUARE LED 1X22W
Stropní vestavné svítidlo čtvercové, základna kov, povrch dle typu, difuzor plast opál, LED 1x22W, teplá 3000K, 2160lm, Ra80, 230V, IP20, tř.2. rozměry 225x225x9mm
od 889,83 Kč
FUEVA-Z CONNECT-Z Stropní podhledové svítidlo, těleso kov, bílá, nikl, černá difuzor plast opál, LED 3W, 6W, 11W, 17W, dálk ovl, nebo smart telefon WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6400K, Ra80, 230V IP44/IP20
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Eglo Connect-Z
Google Assistant
Ovládání dálkovým ovladačem
Ovládání telefonem
Stmívání
ZigBee
SKLADEM
Hodnocení
FUEVA-Z CONNECT-Z
Stropní podhledové svítidlo, těleso kov, bílá, nikl, černá difuzor plast opál, LED 3W, 6W, 11W, 17W, dálk ovl, nebo smart telefon WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6400K, Ra80, 230V IP44/IP20
747,18 Kč
FUEVA-Z CONNECT-Z Stropní svítidlo, těleso kov, bílá, nikl, černá difuzor plast opál, LED 17W, 20W, dálk ovl, nebo smart telefon WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6400K, Ra80, 230V IP44
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Eglo Connect-Z
Google Assistant
Ovládání dálkovým ovladačem
Ovládání telefonem
Stmívání
ZigBee
SKLADEM
Hodnocení
FUEVA-Z CONNECT-Z
Stropní svítidlo, těleso kov, bílá, nikl, černá difuzor plast opál, LED 17W, 20W, dálk ovl, nebo smart telefon WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6400K, Ra80, 230V IP44
od 923,35 Kč
PESS LED 12W/18W/24W/36W Stropní přisazené svítidlo, tvar čverec, základna kov, povrch bílá mat, chrom, difuzor plast opál, LED 12W/800lm, 18W/1400lm, 24W/1700lm, 36W/2500lm, teplá 3000K, neutrální 4000K, 230V, IP20, tř.1. rozměry d=170/225/300/400mm
SKLADEM
Hodnocení
PESS LED 12W/18W/24W/36W
Stropní přisazené svítidlo, tvar čverec, základna kov, povrch bílá mat, chrom, difuzor plast opál, LED 12W/800lm, 18W/1400lm, 24W/1700lm, 36W/2500lm, teplá 3000K, neutrální 4000K, 230V, IP20, tř.1. rozměry d=170/225/300/400mm
od 328,88 Kč
MALAXIS LED 6W/12W/18W ČTVERCOVÝ Stropní, vestavné svítidlo čtvercový, úhel svícení 160°, základna hliník, povrch bílá, difuzor PMMA opál, LED 6W/12W/18W, 400lm/900lm/1530lm, teplá 3000K nebo neutrální 4000K, 230V, IP20, tř.1, rozměry dle typu, h=13mm, vč trafa
SKLADEM
Hodnocení
MALAXIS LED 6W/12W/18W ČTVERCOVÝ
Stropní, vestavné svítidlo čtvercový, úhel svícení 160°, základna hliník, povrch bílá, difuzor PMMA opál, LED 6W/12W/18W, 400lm/900lm/1530lm, teplá 3000K nebo neutrální 4000K, 230V, IP20, tř.1, rozměry dle typu, h=13mm, vč trafa
od 83,97 Kč
MR 600MM SDK Rám materiál kov, povrch bílá, pro spodní montáž LED panelů rozměru 595x595mm, do sádrokartonu, rozměr 635x635x88mm
SKLADEM
Hodnocení
MR 600MM SDK
Rám materiál kov, povrch bílá, pro spodní montáž LED panelů rozměru 595x595mm, do sádrokartonu, rozměr 635x635x88mm
769,56 Kč