LED panely pro osvětlení

27. 02. 2016


Na počátku se světelné zdroje LED využívaly ve svítidlech zajišťující orientaci jako noční osvětlení, či vymezení koridorů, nouzových svítidlech, dopravní signalizaci. Poté přišla nová dimenze, která přinesla další výhody. Vedle zmíněné vysoké životnosti je to možnost plynulého nastavení barvy světla. Plynulou změnu barvy světla můřeme realizovat např. zářivkovými trubicemi, ale LED panely možnost změny barvy v sobě nesou již jako vlastnost.

Pro získání kolorovaného bílého světla s různou teplotou chromatičnosti je vedle bílých diod nutno použít různobarevné RGB LED zdroje, prostřednictvím kterých můžeme nastavit žádanou teplotu chromatičnosti bílého světla. Jedním svítidlem osazeným takovými panely pak bude umožněno barvu světla přizpůsobit potřebám například tak, že během dne nastavíme světlo naladěné na barvu denního slunečního záření a večer přejdeme na teplé příjemné osvětlení. Změnu barvy světla lze využít také dle charakteru využití prostor (pracovní porada studené osvětlení, volné přátelské setkání s osvětlením v teplých barvách světla, které podpoří uvolněněnější atmosféru).

Zajímavé možnosti LED panelů

LED panel rozměru 625x625mm pro spodní montáž do sádrokartonu

Používání výkonějších LED panelů velikosti 600x600mm s výkonem nad 40W, které jsou vhodné pro osvětlení běžných místností s požadavkem hladin na 500lx brání skutečnost, že výkonové LED panely velikosti 600x600mm jsou určeny pro horní montáž do tzv. kazetových stropů. které se v ČR realizují zejména v kancelářských prostorách a jejich instalace do sádrokartonových stopů je komplikovaná. Proto jsme do nabídky zařadili LED panely velikosti 625x625mm, s možností tzv. spodní instalace do sádrokartonu, kde rámeček svítidla je vybaven límcem, pro krytí montážního otvoru, jak je běžné u ostatních typů vestavných svítidel pro montáž do SDK.

Svítidlo je do sádrokartonového stropu uchyceno pružinovým systémem

LED panel pro spodní montáž do sádrokartonu

Zápustné, vestavné kruhové a čtvercové LED panely, s možností stmívání RC, 1-10V, DALI

Rostoucí požadavky na komfort používání osvětlení v podobě plynulého rozvěcení, na místo skokového zap/vyp., nebo na úspory elektrické energie, vyžadují používíní svítidel s možností stmívání. Proto jsme rozšířili nabídku vestavných kruhových a čtvercových LED panelů o stmívatelné verze, s možností stmívání RC, 1-10V a DALI.

kruhové LED panely čtvercové LED panely