Jaký je rozdíl mezi TUYA WiFi, Zigbeee, Bluetooth? Jaký druh chytrého osvětlení vybrat? - Rady, tipy, návod.

18. 02. 2024


Domácí automatizace nikdy nebyla tak populární jak je dnes. Když začínáte s chytrým domovem, může být náročné se orientovat v různých typech systémů a bezdrátových technologiích, jejichž jsou součástí různá chytrá zařízení. Pokud plánujete ovládání v rámci domácnosti více svítidel, pak by jste na se na počátku měli rozhodnout jaký systém budete používat. Všechny systémy chytré domácnosti používají k přenosu instrukcí bezdrátový přenos WiFi, Bluetooth, nebo Zigbee.

Chytré osvětlení smart TUYA

Chytrá interiérová svítidla TUYA

Stropní svítidla smart TUYA Chytré lustry smart TUYA Chytrá podhledová svítidla smart TUYA Chytré LED panely TUYA Chytrá nástěnná svítidla TUYA Chytrá bodová svítidla TUYA Chytrá kolejnicová svítidla TUYA Chytré stropní ventilátory TUYA

Chytrá venkovní svítidla TUYA

Chytrá stropní venkovní svítidla smart TUYA Chytrá nástěnná venkovní svítidla smart TUYA Chytré venkovní bodovky a reflektory smart TUYA Chytrá sloupková svítidla TUYA a venkovní lampy smart TUYA Venkovní reflektory TUYA

Chytré ovládací prvky TUYA

Brána - gateway systému smart TUYA Chytré vypínače smart TUYA Chytré senzory pohybu smart TUYA WiFi pohybové čidlo TUYA

 

Jak se liší WiFi, Zigbee a Bluetooth, jaké jsou jejich přednosti a omezení a kdy který vybrat?

Bezdrátové protokoly jsou všude - od WiFi a Bluetooth, které znáte ze svých chytrých telefonů a počítačů, po méně známé, ale stejně výkonné alternativy, jako je ZigBee, který je ideální pro ovládání a přístrojové vybavení. Všechny tři fungují na přibližně stejné frekvenci, kolem 2,4 GHz, ale každý z nich je unikátní svým vlastním způsobem. Jak se však mezi sebou liší?

 

WiFi

Co je to WiFi?

WiFi je zřejmě nejznámější bezdrátová síťová technologie. Používá se pro připojení různých zařízení k internetu nebo do místní sítě a je standardně dostupná většině domácností.

Výhody připojení chytrých svítidel do sítě WiFi:

 • Snadné připojení chytrých svítidel k síti WiFi: Svítidla, vypínače a senzory systému TUYA WiFi se připojují přímo k vaší domácí WiFi síti, takže pro ovládání z telefonu nepotřebujete žádné další centrální jednotky -huby
 • Vzdálené ovládání chytrých svítidel připojených k síti WiFi: Chytrá svítidla připojená k síti WiFi můžete pomocí mobilního telefonu ovládat odkudkoliv, kde máte přístup k internetu.

Omezení:

 • Potřeba kvalitního pokrytí WiFi signálem: Aby systém dobře fungoval, je potřebné kvalitní pokrytí WiFi signálem na všech místech, kde budou umístěna jak chytrá svítidla, tak smart vypínače a chytrá čidla pohybu připojené pomocí WiFi. Kde nedosáhne signál z původního WiFi routeru, lze prostor pokrýt pomocí AP extenderů.
 • Potřeba trvalého připojení k síti WiFi: Svítidla s ovládáním WiFi jsou k dané síti připojena trvale a proto bývají napájena ze sítě 230V a ne z baterie jako například chytré vypínače a senzory pohybu s ovládaných pomocí ZigBee. Pohotovostní stav každého svítidla připojeného k WiFi síti, či WiFi vypínače spotřebovává trvale cca 0,05W a proto WiFi svítidla, či WiFi vypínače spíše nejsou vhodné pro napájení z baterie např typu AA, nebo AAA.
 • Přenosová kapacita WiFi sítě: Jedná-li se o rozsáhlejší instalaci chytré domácnosti především s kamerovým systémem kde dochází k velkému datovému toku, může docházet přetížení WiFi sítě. V případech, kdy je soušástí chytré domácnosti kamerový systém se doporučuje vytvoření samostatné WiFi sítě oddělené od zbytku domácnosti, aby nedocházelo k výpadkům internetového připojení vnapříklad při sledování IP televize.

 

Nabídka stropních svítidel TUYA připojeních pomocí WiFi

Stropní svítidla TUYA, ovládaná pomocí WiFi

 

--

Bluetooth

Bluetooth

Co je to Bluetooth?

Bluetooth je bezdrátová technologie známá hlavně díky spojování sluchátek, reproduktorů nebo fitness trackerů s mobilem, hodinkami nebo počítačem.

Výhody chytrých svítidel Bluetooth:

 • Přímé ovládání bez brány: Výhodou Bluetooth je možnost přímého ovládání svítidel z mobilního telefonu, bez použití brány.
 • Nízká spotřeba energie: Bluetooth, zejména jeho verze Bluetooth Low Energy (BLE), je úsporné a vhodné i pro zařízení napájených z baterie.
 • Univerzálnost: Bluetooth je velmi rozšířený a kompatibilní s velkým množstvím mobilních zařízení.

Nevýhody chytrých svítidel Bluetooth:

 • Malý dosah: Bluetooth má omezenější dosah, obvykle do 10 metrů, protože většina Bluetooth spojení se vytváří většinou jen mezi dvěma body (point-to-point).
 • Bez brány nelze ovládat svítidla na dálku mimo danou domácnost.
 • Horší dostupnost ovládacích prvků v provedení Bluetooth: Ikdyž se Bluetooth používá již více než 20 let, je novým účastníkem v oblasti chytré domácnosti a zatím se ke standardu Bluetooth nepřidalo mnoho výrobců. Na trhu je menší dostupnost bezdrátových vypínačů  a senzorů pohybu s technologií Bluetooth pro přímé obládání svítidel. Stejně tak je menší nabídka například TUYA gateway.
 • Nižší propustnost dat: I když je pro malá data dostatečný, pro náročnější aplikace se Bluetooth hodí méně kvůli nižší rychlosti přenosu dat.

Kdy lze doporučit chytrá svítidla s technologií Bluetooth?

Svítidla pro chytrou domácnost s technologií Bluetooth jsou vhodná spíše pro menší aplikace několika svítidel, kde nepočítáme s rozšířením a nepotřebujeme svítidla ovládat mimo domov.

 

Nabídka stropních svítidel TUYA ovládaných pomocí Bluetooth

Stropní svítidla TUYA, ovládaná pomocí Bluetooth

--

Zigbee

Zigbee

Co je to Zigbee?

Zigbee je bezdrátová technologie navržená pro chytrý domov, tedy pro spojování různých domácích zařízení a senzorů. Síť ZigBee používá k přenosu dat celkem 16 kanálů  a může vytvořit až 6500 uzlů.

Výhody:

 • Nižší spotřeba energie: Zařízení Zigbee jsou úsporná a díky nízké spotřebě jsou především bezdrátové vypínaše a senzory pohybu vhodné i pro bateriový provoz.
 • Větší dosah sítě ZigBee díky routování: Výhodou sítě Zigbee je schopnost vytváření sítí (mesh network). Jednotlivá zařízení mohou fungovat jako přenašeče signálu (v rámci ZigBee sítě lze vytvořit až 6500 uzlů) a tím rozšiřovat dosah celé sítě, při čemž je velmi snadné přidávat, nebo odebírat uzly v síti.

Omezení:

 • Nutnost hubu - brány: Svítidla a ovládací prvky jako jsou bezdrátové vypínače a čidla pohybu nelze ovládat a nastavovat přímo z mobilního telefonu. Pro ovládání Zigbee zařízení je potřeba centrální jednotka - hub. Centrální jenotka - bridge současně koordinuje komunikaci ZigBee prvků navzájem a jejich routování přes jednotlivé uzly. 
 • Nižší přenosová rychlost dat sítě Zigbee ve srovnání s WiFi. 

Vytváření tzv . "Mesh sítí" ve kterých se routují vzdálenějších zařízení, patří k hlavním výhodám Zigbee přenosu povelů.

Zigbee mesh routing

 

Nabídka stropních svítidel TUYA ovládaných pomocí Zigbee:

Stropní svítidla TUYA, ovládaná pomocí Zigbee

 

Jaký druh připojení chytrých svítidel tedy vybrat? Je lepší WiFi, Bluetooth, nebo ZigBee?

Ikdyž se nabídka chytrých svítidel a vypínačů jednotlivých druhů především chytrého systému TUYA rychle rozšiřuje, tak v praxi (alespoň v současnosti) nelze říci: Vybuduji celou domácnost jen na WiFi, nebo jen na ZigBee, či pouze Bluetooth, protože v naprosté většině nejsou k dispozici všechny prvky, t.j. svítidla potřebného příkonu a designu, chytré vypínače a smart čidla pohybu komunikující třeba jen pomocí WiFi. Většinou dojdete k závěru, že svítidla jsou připojena pomocí WiFi, spíše méně často pomocí ZigBee a poměrně sporadicky Bluetooth. Ovládací prvky jako jsou bezdrátové vypínače a senzory pohybu většinově komunikují pomocí ZigBee, nebo v méně případech WiFi. Dalším problémem je samotná šíře sortimentu tzv. chytrých svítidel, kde vybrané svítidlo které se nám do daného prostoru hodí, třeba nepracuje s protokolem ZigBee, ale jen WiFi. Proto při výběru zařízení chytré domácnosti vybereme svítidla bez ohledu na způsob bezdrátového přenosu dat a k tomuto se přizpůsobí vše ostatní, t.j. pokrytí WiFi signálem a výběr gateway, která bude nejspíš kombinace WiFi a Zigbee, nebo WiFi a Bluetooth. Existují samozřejmě i centrální jednotky - brány WiFi, ZigBee a Bluetooth v jednom, ale na trhu se jich aktuálně pohybuje poměrně málo.

Kdy potřebuji k ovládání chytrých svítidel centrální jednotku nebo-li bránu, hub, bridge gateway?

Pro centrální jednotku se používá více názvů, nejčastěji se nazývá brána, hub, bridge, nebo gateway.

Úkolem centrální jednotky - brány je zprostředkovat komunikaci mezi prvky komunikujícími na různých standardech, t.j. WiFi, Bluetooth nebo ZigBee.

Bránu potřebujeme:

 • Jestliže svítidla a ovládací prvky (vypínače, senzory pohybu, okenní a dveřní kontakty), pracují na bázi ZigBee
 • Jestliže chceme ovládat zařízení s různým přenosem signálu. Nejčastější kombinace je svítidla WiFi a nástěnné vypínače jsou ZigBee.
 • Pokud chceme mimo domácnost ovládat svítidla a další zařízení komunikující a bázi Bluetooth a ZigBee.

Centrální jednotku, nebo-li bránu, hub, bridge gateway nepotřebujeme pokud chceme ovládat jen jednotlivá zařízení, ke kterým se lze připojit telefonem, t.j. WiFi, nebo Bluetooth. 

Jak vybrat správnou bránu pro řízení chytré domácnosti?

Při výběru brány pro chytrou domácnost jednak vybíráme aby centrální jednotka komunikovala na používaných protokolech, t.j. nejčastěji FiF a ZigBee, nebo WiFi  Bluetooth. Pokud plánujete použití prvků více různých systémů t.j. například Philips HUE, Eglo Connet-Z, Xiaomi, Ikea, Samsung Smart Things, Lidl, TUYA, pak je potřebné pořídit centrální jednotku certifikou na Matter, viz dále.

Brána - gateway systému smart TUYA

 

Jak na chytré osvětlení TUYA? Rady, tipy, návod.

Návod - TUYA chytré osvětlení

 

Nyní víme, jak funguje přenos dat a jaké podmínky pro správnou funkci chytré domácnosti musíme zejména po stránce pokrytí signálem splnit. Znalost podstaty přenosu dat via WiFi, Bluetooth či Zigbee nám ale při výběru chytrého osvětlení pomáhá k porozumění a nyní je třeba se rozhodnout jaký systém zvolíme. 

Jaký systém chytrého osvětlení vybrat?

Jak bylo zmíněno, sytémů chytrého osvětlení je opravdu široká škála. Mezi nejznámější patří třeba Philips HUE, Eglo Connet-Z, Xiaomi, Ikea, Samsung Smart Things, Lidl, TUYA a řada dalších. Všechny tyto systémy používají výše uvedené bezdrátové technologie WiFi, Zigbee nebo Bluetooth. Dokonce všechny tyto technologie používají stejné čipy (není míněna jejich vývojová řada) a kmitočty pro přenos instrukcí. Pokud ale začnete budovat chytrou domácnost kombinovanou z různých systémů (t.j. kombinace Philips HUE, Eglo Connet-Z, Xiaomi, Ikea, Samsung Smart Things, Lidl, TUYA atd.) pak brzy zjistíte, že si tyto systémy většinou vzájemně nerozumí.

Proč si ale jednotlivé systémy chytré domácnosti používající WiFi, Bluetooth či Zigbie přesto vzájemně nerozumí?

Důvod je zcela triviální. Výrobci chytrých systémů  se na počátku nebyli schopni, či ochotni domluvit na společném jazyku a na počátku používali vlastní sady instrukcí. Snaha o sjednocení vedla v případu ZigBee k vývoji například ZigBee Light Link společnosti Philips, kterou využívala celá řada dalších dodavatelů, jako je IKEA, Samsung Smart Things, Immax atd. Ani toto však k plné kompatibilitě nestačilo, protože se vzájemná kompatibilita ZigBee Light Link se týkala jen části sortimentu - svítidel, chytré LED žárovky a smart ovladače pro LED pásky  Ostatní prvky kompatibilní nejsou. Navíc, většina výrobců neuvádí možnou kompatibilitu a zjišťování je velmi problematické, jelikož starší prvky systému kompatibilní být nemusely, ale nové ano. Souběžně s tímto zároveň probíhal vývoj platformy TUYA, která nereprezentovala žádného výrobce, ale poskytovala jen platformu a vývoj aplikace. Toto pojetí se stalo pro řadu výrobců zařízení pro chytrou domácnost velmi atraktivní a v současnsoti je v alianci TUYA tisíce výrobců nejen svítidel, ale i zařízení na ovládání žaluzií, rolet, vytápění, kamer, topení, klimatizace, závlahy zahrady a vešketé další domácí automatizace a to včetně například fy PHILIPS, která zároveň vyvíjela zmíněnou obdobnou platformu ZigBee Link. Aby si jednotlivé systémy opravdu vzájemně mohly rozumět, vznikl komunikační standard MATTER. 

 

Co je to MATTER?

Matter

MATTER je komunikační protokol, který umožňuje propojení zařízení jednotlivývh výrobců, kteří se účastní iniciativy MATTER. Zjednodušeně je to překladač instrukcí jednotlivých výrobců chytrého osvětlení do společného jazyka tak, aby si zařízení "rozuměla". Matter funguje jak pro WiFi, Bluetooth tak Zigbee. Uživateli ale postačí vědět to, aby zařízení byla napříč jednotlivými výrobci schopna pracovat a zařízení byla opatřeba logem MATTER, což zaručuje kompatibilitu s jinými zařízeními standardu MATTER.

Jaké jsou výhody Matter?

Matter nejen že sjednocuje komunikaci, ale přináší i další výhody pro uživatele chytré domácnosti.

 • K provozu všech zařízení chytré domácnosti spadající pod certifikaci Matter, postačí jedna aplikace.
 • Matter dokáže pracovat lokálně i bez připojení k internetu, tedy bez cloudového připojení. T.j. i v případu výpadku internetu, místní ovládání domácnosti funguje dál a nenímožné jen dohled a ovládání z internetu.
 • V případu krachu výrobce dané komponenty chytré domácnosti -  svítidla, vypínače a podobně, zařízení díky standardizaci Matter poběží dál.

 

Nabídka stropních svítidel TUYA kompatibilních Matter

Stropní svítidla TUYA kompatibilních Matter

 

Beacon

A je zde ještě jeden nenápadný standard ovládání chytrého osvětlení s názvem BEACON. Jedná se o bezdrátové ovládání svítidel pomocí dálkového ovladače pracujícím s Bluetooth protokolem. 

Pomocí dálkového ovladače standardu BEACON můžete světlo či žárovku OVLÁDAT na dálku:

 • Jedním dálkovým ovladačem lze řídit až 30 svítidel.
 • Pro ovládání svítidel bezdrátovým ovladačem s řízením Beacon není potřeba centrální jednotka (t.j. brána, hub, bridge gateway), ale svítidla mohou být takovým dálkovým ovladačem řízena na přímo.
 • Protože je signál radiový, není nutno dálkový ovladač namířit na svítidlo (dosah cca 10m).

Nabídka stropních svítidel TUYA kompatibilních Beacon

Stropní svítidla TUYA kompatibilních Beacon

 

 

svítidla TUYA

Proč používat chytré osvětlení TUYA?

Je to jednoduché. Žádný jiný systém chytrého osvětlení (Philips HUE, Eglo Connet-Z, Xiaomi, Ikea) nenabízí tak široký sortiment nejen svítidel, ale i dalších zařízení, jako jsou bezdrátové vypínače, senzory pohybu, dveřní či okenní kontakty atd. jako systém TUYA. Všechny ostatní platformy jsou po stránce sortimentu daleko za horizontem. 

Proč se TUYA stala tak populární?

Cílem systému TUYA byla otevřenost dalším zájemcům, zatím co Philips HUE, Eglo Connet-Z, Xiaomi, Ikea většinou neumožňovali, aby někdo další jejich komunikační protokol používal. Tak prosté to je.

Jen díky otevřenosti se Tuya stala tak populární platformou. Aby mohl probíhat přenost povelů, TUYA podporuje hned několik bezdrátových technologií: WiFi, Zigbee a Bluetooth.

 

Kompletní nabídka chytrého osvětlení TUYA:

Chytré osvětlení TUYA


ENOT LED 24W CCT Stropní svítidlo, černá, nebo imitace dřevo světlé, difuzor plast opál, LED 24W, 1300lm, dálk ovl, n smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 2700K - denní 6000K, 230V, IP20, 485x485x60mm
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání dálkovým ovladačem
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
ENOT LED 24W CCT
Stropní svítidlo, černá, nebo imitace dřevo světlé, difuzor plast opál, LED 24W, 1300lm, dálk ovl, n smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 2700K - denní 6000K, 230V, IP20, 485x485x60mm
od 3 029,84 Kč
BRANTA R Tuya 60W CCT Stropní svítidlo, rámeček chrom, difuzor plast opál, LED 60W, 6000lm, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K, Ra80, 230V, IP20, d=640mm, h=85mm
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
BRANTA R Tuya 60W CCT
Stropní svítidlo, rámeček chrom, difuzor plast opál, LED 60W, 6000lm, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K, Ra80, 230V, IP20, d=640mm, h=85mm
3 289,99 Kč
BRANTA SQ Tuya 60W CCT Stropní svítidlo, rámeček chrom, difuzor plast opál, LED 60W, 6000lm, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K, Ra80, 230V, IP20, 630x630x85mm
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
BRANTA SQ Tuya 60W CCT
Stropní svítidlo, rámeček chrom, difuzor plast opál, LED 60W, 6000lm, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K, Ra80, 230V, IP20, 630x630x85mm
3 289,99 Kč
HELA R CCT smart Stropní svítidlo, těleso kov, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 24W, nebo 36W, ovl, smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
HELA R CCT smart
Stropní svítidlo, těleso kov, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 24W, nebo 36W, ovl, smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
od 658,72 Kč
ALSDORF R Stropní kruhové svítidlo, těleso kov, difuzor plast opál, LED 28W, 1960lm, Tuya CCT nastavitelná teplota teplá 3000K, neutrální 4000K, denní 6500K, stmív, 230V, Ra80, IP20, rozměry d=380mm, h=65mm.
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
ALSDORF R
Stropní kruhové svítidlo, těleso kov, difuzor plast opál, LED 28W, 1960lm, Tuya CCT nastavitelná teplota teplá 3000K, neutrální 4000K, denní 6500K, stmív, 230V, Ra80, IP20, rozměry d=380mm, h=65mm.
1 023,78 Kč
RIX TUYA, LED 24W, 48W, CCT Stropní svítidlo, základna kov, povrch bílá, černá, kávová, difuzor plast opál, LED 24W, 48W, dálkovým ovladačem (součástí), nebo aplikací v telefonu TUYA WiFi, stmívatelné, nast CCT teplá 2700K - denní 6400K, Ra80, 230V, IP20,
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
RIX TUYA, LED 24W, 48W, CCT
Stropní svítidlo, základna kov, povrch bílá, černá, kávová, difuzor plast opál, LED 24W, 48W, dálkovým ovladačem (součástí), nebo aplikací v telefonu TUYA WiFi, stmívatelné, nast CCT teplá 2700K - denní 6400K, Ra80, 230V, IP20,
od 2 198,69 Kč
RONDO LED 25W, 40W, 46W, 100W, 145W Stropní, nebo závěsné svítidlo, těleso kov, povrch bílá, nebo černá, difuzor plast opál, LED 25W, 40W, 46W, 100W, 145W, teplá 3000K, neutrální 4000K, CCT, stmívatelné Ra80, 230V, IP20, rozměry dle typu
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Google Assistant
Ovládání telefonem
Stmívání
Stmívatelné DALI
Stmívatelné STEP stiskem vypínače vyp/zap
Stmívatelné TRIAC
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
RONDO LED 25W, 40W, 46W, 100W, 145W
Stropní, nebo závěsné svítidlo, těleso kov, povrch bílá, nebo černá, difuzor plast opál, LED 25W, 40W, 46W, 100W, 145W, teplá 3000K, neutrální 4000K, CCT, stmívatelné Ra80, 230V, IP20, rozměry dle typu
od 1 656,01 Kč
ALSDORF SQ 28W Stropní svítidlo, základna kov, difuzor plast opál, LED 28W, 1960lm, ovládání smart telefon Tuya, WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6400K, Ra80, 230V, IP20, rozměry 380x380x65mm.
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
ALSDORF SQ 28W
Stropní svítidlo, základna kov, difuzor plast opál, LED 28W, 1960lm, ovládání smart telefon Tuya, WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6400K, Ra80, 230V, IP20, rozměry 380x380x65mm.
739,92 Kč
DELIRO R 50W, TUYA-W, RGB Stropní svítidlo, kov, povrch bílá/černá, dif plast opál, LED 50W, 3200lm, smart TUYA, WiFi, dálk ovl. Beacon (součástí) nebo mob. tel. CCT nast teplota teplá 2700K - denní 6500K, stmív, RGB, 230V, IP20, rozměry d=450mm, h=35mm.
Beacon
CCT - nastavitelná teplota stiskem vyp/zap vypínače
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
RGB
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Svítí nahoru/dolů
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
DELIRO R 50W, TUYA-W, RGB
Stropní svítidlo, kov, povrch bílá/černá, dif plast opál, LED 50W, 3200lm, smart TUYA, WiFi, dálk ovl. Beacon (součástí) nebo mob. tel. CCT nast teplota teplá 2700K - denní 6500K, stmív, RGB, 230V, IP20, rozměry d=450mm, h=35mm.
od 1 998,19 Kč
DEICO 36W, TUYA-W Stropní svítidlo, těleso kov, povrch bílá, dif plast opál, LED 36W, 1680lm, smart TUYA, WiFi, dálk ovl. (součástí) nebo mob. telefonem CCT nast teplota teplá 2700K - denní 6500K, stmív, 230V, IP20, rozměry d=450mm, h=60mm.
CCT - nastavitelná teplota stiskem vyp/zap vypínače
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
DEICO 36W, TUYA-W
Stropní svítidlo, těleso kov, povrch bílá, dif plast opál, LED 36W, 1680lm, smart TUYA, WiFi, dálk ovl. (součástí) nebo mob. telefonem CCT nast teplota teplá 2700K - denní 6500K, stmív, 230V, IP20, rozměry d=450mm, h=60mm.
1 298,21 Kč
EXPRES R 60W CCT Stropní svítidlo, základna kov, bílá, difuzor plast opál, třp efekt, LED 36W/3600lm, 60W/600lm, ovl smart telefon Tuya, WiFi, stmívatelné, nastavitelná teplota CCT teplá 3000K-denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
Amazon Alexa
CCT - nastavitelná teplota světla
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
Smart Life - ovládání Tuya aplikace pro chytré telefony
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
EXPRES R 60W CCT
Stropní svítidlo, základna kov, bílá, difuzor plast opál, třp efekt, LED 36W/3600lm, 60W/600lm, ovl smart telefon Tuya, WiFi, stmívatelné, nastavitelná teplota CCT teplá 3000K-denní 6500K, 230V, IP20, rozměry dle typu
od 1 789,59 Kč
RODAN 24W, CCT, RGB, BT reproduktor Stropní svítidlo, kov,bílá, difuzor plast opál, LED 24W, 1800lm, dálk. ovladač(součástí) nebo smart tel, Tuya, stmívatelné, CCT nast teplota teplá 3000K-denní 6500K, RGBW, Ra80, BT reproduktor, IP20, 230V, IP20, d=400, h=90mm
Amazon Alexa
Bluetooth
CCT - nastavitelná teplota světla
Dálkový ovladač součástí
Google Assistant
Ovládání telefonem
RGB
Stmívání
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
WiFi
SKLADEM
Hodnocení
RODAN 24W, CCT, RGB, BT reproduktor
Stropní svítidlo, kov,bílá, difuzor plast opál, LED 24W, 1800lm, dálk. ovladač(součástí) nebo smart tel, Tuya, stmívatelné, CCT nast teplota teplá 3000K-denní 6500K, RGBW, Ra80, BT reproduktor, IP20, 230V, IP20, d=400, h=90mm
2 889,84 Kč
HOLSK SQ 24W/36W/48W, TUYA
Stropní svítidlo, čtvercové, těleso kov, povrch bílá/černá, dif plast opál, LED 24W/36W/48W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K, Ra80, 230V, IP20, rozměry dle typu.
od 850,03 Kč
HOLSK R 24W/36W/48W, TUYA
Stropní svítidlo, kruhové, těleso kov, povrch bílá/černá, dif plast opál, LED 24W/36W/48W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K, Ra80, 230V, IP20, rozměry dle typu.
od 850,03 Kč
STEP 09 Dark Stropní, nebo závěsné svítidlo, těleso hliníkový profil, povrch černá, nebo bílá, LED 35W, 55W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, vyzař. úhel 50°, 80°, UGR<19, Ra80, 230V, IP20
CCT - nastavitelná teplota světla
Stmívatelné 1-10V
Stmívatelné DALI
Tuya - Smart chytrý systém pro ovládání internetu věcí
UGR<19
WiFi
Hodnocení
STEP 09 Dark
Stropní, nebo závěsné svítidlo, těleso hliníkový profil, povrch černá, nebo bílá, LED 35W, 55W, teplá 3000K, nebo neutrální 4000K, vyzař. úhel 50°, 80°, UGR<19, Ra80, 230V, IP20
od 7 445,37 Kč
LICHER SMART 30W, 48W, 60W, 80W CCT, RGB
Stropní svítidlo, těleso kov, povrch bílá, difuzor plast opál, LED 30W/48W/60W/80W, dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív, nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6500K, Ra80, RGB, 230V, IP20, rozměry dle typu.
od 1 990,45 Kč
APIS smart
Stropní svítidlo, základna kov bílá difuzor plast opál, detaily černá, LED 30W/40W, dálk ovládání nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmívání, nast teplota CCT teplá 2700K - denní 6000K, RGBW, 230V, do koupelny IP44, d=500mm, h=80mm
od 3 020,16 Kč
DAUN II
Stropní přisazené svítidlo, těleso kov, povrch chrom, difuzor plast opál třpytivý efekt, LED 28W, 1698lm, pomocí dálk ovl, nebo smart telefon Tuya, WiFi, stmív nast teplota CCT teplá 3000K - denní 6000K 230V, IP20 d=480mm, h=70mm.
2 400,04 Kč
PIPTO 22W, CCT, Tuya
Stropní svítidlo, těleso kov povrch bílá, difuzor plast opál, LED 22W, 3000lm, Tuya CCT nastav. teplota teplá 3000K - denní 6000K, stmív, 230V, Ra80, IP20, rozměry 415x415x50mm.
4 620,02 Kč
PHOLI 30W, CCT, RGB, Tuya
Stropní kruhové svítidlo, těleso kov povrch bílá, difuzor plast opál se třpyt. efektem, LED 30W, 3500lm, Tuya CCT nastav. teplota teplá 3000K, neutrální 4000K, denní 6500K, stmív, RGB, 230V, Ra80, IP20, rozměry d=530mm, h=83mm.
3 070,01 Kč