Buňková svítidla - LED Linear Downlight.

15. 08. 2018


Buňková LED svítidla, častěji nazývaná LED Linear Downlight.

Na různých výstavách a veletrzích se buňková LED svítidla objevila nejméně před 10-ti lety. Teprve nyní k buňkovém provedení obrátilo pozornost více výrobců. Můžeme tak nabídnout poměrně komplexní nabídku buňových vestavných, přisazených a závěsných buňkových LED svítidel, jakož i pro montáž do tříokruhových napájecích lišt.

Použití buňkových LED svítidel: Nejčastější jsou aplikace vhodné moderní interiéry s požadavkem na bodové osvětlení, jako jsou obývací pokoje, jídelny, kuchyně, codby a pod. Výkonné řady těchto svítidel naleznou uplatnění i v komerčních aplikacích, jako jsou prodejny, restaurace a hotely.

Přednosti buňkových LED svítidel:
- Vyšší účinnost oproti obdobným lineárním svítidlům s opálovým difuzorem.
- Nižší UGR, většinou UGR<19, ale velmi často UGR<16. 
- Díky mnohdy volitelné vyzařovací charakteristice, nejčastěji , možnost bodového, popř selektivního svícení.

Stropní vestaná buňková LED svítidla LLD.
- Svítidla jsou k dispozici jak bezrámečkovém, tak rámečkovém provedení s lineárním, nebo čtvercovým uspořádáním buněk.

Přisazená a závěsná buňková LED svítidla LLD.

Svítidlo vychází z obdobnýlch LED svítidel vyráběných z hliníkových profilů. Pomocí závěsné sady, nebo konzol pro vestavnou montáž, lze svítidla instalovat jako závěsná, nebo vestavná.
LLD pro osazení do tříokruhových napájecích lišt.

Další možností jsou buňková LED svítidla pro instalaci do tříokruhových napájecích lišt. Tato buňková svítidla jsou k dispozici buď jako pevná (bez možnosti nastavení směru svícení svítí pouze dolů), která jsou používána především pro osvětelní průchozích koridorů prodejen, nebo s možností nastavení směru svícení.