Jaké vybrat vánoční osvětlení

06. 12. 2019


Vánoční osvětlení domu

Dosloužil vám starý vánoční řetěz na stromeček? Rozhodli jste se letos dát venkovní vánoční osvětlení i na balkón, okna či zahradu? Ať už potřebujete nový světelný řetěz na stromek, vánoční osvětlení do okna nebo jen svíčku na baterie, vybrat z nepřeberné nabídky není vždy lehké. Následující tipy vám pomohou nejen najít ta nejkrásnější světýlka, ale ušetří při výběru i mnoho cenného času, kterého je před Vánocemi tak málo.

Vánoční řetězy na stromeček vybírejte podle výšky stromku

Pokud znáte přibližnou výšku svého stromku, můžete dobře určit, jakou mají mít délku vánoční řetězy. Zatímco na metr a půl vysoký stromek stačí i patnáctimetrový řetěz, na dvaapůlmetrového velikána budete potřebovat řetěz dvakrát tak dlouhý.

vánoční osvětlení na stromeček

I když se vám může zdát délka vánočního řetězu na stromek příliš velká, nezapomínejte na to, že světelný řetěz není nikdy úplně napnutý a větve spodního patra stromku bývají rozložité. Krátký řetěz zkrátka nepůsobí dobře.

Vánoční LED osvětlení nebo klasické žárovičky?

Kouzlo Vánoc má mnoho z nás spojené s barevnými žárovičkami, kterými byly dřívější vánoční řetězy osazené. Jejich nevýhodou byla krátká životnost, křehkost a sériové zapojení, kdy stačí jediná nefunkční žárovička a řetěz přestal svítit celý.

vánoční barevné žárovičky

Vánoční LED řetěz má jednotlivé diody mnohem blíže u sebe, takže má oproti klasickému světelnému řetězu stejné délky mnohem více světýlek. Životnost je mnohonásobně vyšší, a navíc v případě selhání jedné diody nedojde k narušení svítivosti zbytku řetězu. Vzhledem k hustotě osazení diodami si toho pravděpodobně ani nevšimnete.

Mezi další výhody LED vánočního osvětlení, patří zanedbatelná spotřeba elektřiny, odolnost proti vodě a vybavení časovým spínačem, který na noc světla sám vypne. Většinu řetězů můžete použít i venku, kde jim nevadí ani mráz, ani sněhová přikrývka.

Vánoční osvětlení venkovní i interiérové

Jaké vánoční osvětlení můžete použít venku a jaké ne? Venkovní vánoční osvětlení musí mít označení krytí proti vodě (IP) alespoň o hodnotě 44. Pokud mají vaše světla krytí nižší než IP 44, pak je smíte použít jen v interiéru.

venkovní vánoční řetězy

U nás naleznete velké množství vánočního osvětlení s hodnotou krytí IP44+. Váš dům si můžete ozdobit vánočními řetězy či například, dnes velmi využívaným osvětlením, ve formě padajícího sněhu či rampouchů.

Nezapomínejte na to, že veškeré venkovní osvětlení můžete samozřejmě používat i uvnitř. Vždy myslete na to, že voděodolnost se netýká trafa, ať už je u zástrčky nebo samostatně, ale pouze samotné délky světelné části řetězu.

Rozsviťte celý dům

Chystáte se letos rozsvítit celý byt či dům? Vánoční osvětlení domu a vánoční osvětlení do oken jsou tou nejlepší volbou, jak si užít vánoční atmosféru. Mnoho dekorativních motivů, jako jsou vánoční svícny nebo hvězdy jsou na baterie, což vám dává jistou svobodu při volbě jejich umístění.

vánoční hvězda

Obzvláště venkovní vánoční osvětlení na baterie má výhodu, že nemusíte natahovat dlouhé prodlužovací kabely po celé zahradě.

 

Prodejna svítidel a světelné studio Brno - Potřebujete poradit s výběrem vánočního osvětlení? Neváhejte nás kontaktovat telefonem, emailem, nebo navštivte naši prodejnu svítidel v Brně. Rádi vám sestavíme řešení na míru.

Jak na osvětlení bazénu?