Změna termínu HKTDC Hong Kong International Lighting Fair Spring Edition 2020

19. 02. 2020


V souvislosti s epidemií Coronaviru COVID-19 se pořadatelé jarního mezinárodního veletru venkovního a interiérového osvětlení s názvem HKTDC Hong Kong International Lighting Fair Spring Edition 2020, rozhodli ke změně termínu a to na 25.-28.07.2020.

Tato výstava bývá pořádána 2x ročně a to v jarním a podzimním termínu.  Svým rozsahem bezesporu patří k největším oborovým událostem  na světě. Pro názornost, obdobná evropská akce srovnatelného rozsahu Light + Building pořádaná ve Frankfurtu bývá uskutečněna 1x za dva roky.  Pomyslně bráno - rozdílné tempo výstav nám naznačuje dravost čínských výrobců osvětlení, při čemž kvantita výstav v tomto případu neznamená sníženou kvalitu.

Na této akci si lze vedle navázání obchodních partnerů udělat obrázek o vysokém tempu technologického pokroku zdejších výrobců osvětlení. Není výjímkou, že výrobce třeba bodového svítidla vyjde se základní verzí produktu, o půl roku později nabízí totéž svítidlo s nastavitelnou teplotou světla CCT, za další půlrok s možností nastavení vyzařovacího úhlu a za další půlrok s možností stmívání, prostřednictvím sofistikované bezdrátové aplikace instalované v mobilním telefonu.

Ikdyž výstavní prostory vypadají ve stínu okolních mrakodrapů poněkud přikrčeně, pak celé výstavní centrum je opravdu impozantní komplex, kde jeho zvládnutí záležitost na cca 2-3 dny.