Veleth osvětlení - SWIATLO - LIGHT 2020 Waršava Polsko

09. 02. 2020


Ve dnech 07.02.-07.02.2020 proběhl ve Varšavě 28. ročník, mezinárodního veletrhu interiérového a venkovního osvětlení jak pro bydlení, tak průmysl, SWIATLO - LIGHT 2020.

Výstava proběhla v areálu EXPO XXI Warszawa. 

V minulosti měli návštěvníci na této akci příležitost potkat většinu polských výrobců či distributorů osvětlení a ve srovnání s úpadkem obdobných veletrhů osvětlení u nás, tato událost v dříve působila dojmem regionální severoevropské výstavy s přesahem do Skandinávie a pobaltských zemí. Na letošním ročníku však bylo zřetelně vidět, že tato událost se polským výrobcům osvětlení již stala malou a svoje stánky raději umístí na Light + Building pořádaný o měsíc později, v německém Frankfurtu.

Výstaviště EXPO XXI disponuje čtyřmi výstavními halami Hall 1, 2, 3, 4 a otevřený prostor před výstavištěm. Letošní akce se celkem pohodlně vešla pouze do dvou výstavních prostor, při čemž jedna hala byla obsazena především elektrotechnickými produkty. I to vypovídá o trendu této události..

--

Jedna z větších expozic dodavatelů osvětlení.

--

V souvislosti s probíhající epidemií koronaviru COVID-2019, která se nejprve objevila v Asii, působila čínská část veletrhu spíše jako zakázané město duchů a navíc v karanténě. Na řadu stánků asijští vystavovatelé buď nepřijeli, nebo ti co přijeli, pak celkem marně čekali na zákazníky.