Rady a tipy pro správné rozmístění čidel pohybu na wc - toaletách.

21. 02. 2013


Tato zpráva se zabývá správným rozmístěním čidel, senzorů, detektorů pohybu pro ovládání svítidel na wc, toaletách, koupelnách.

Sekce čidel pohybu a svítidel se senzorem pohybu je v eShopu zde.

Detektory, čidla, senzory, pohybu ovládající osvětlení na wc a toaletách nebo koupelnách jsou automatizovaná zařízení účinně přispívající k úsporám spotřeby elektrické energie a výdajům peněz za osvětlení. Aby instalace senzorů pohybu ve spojitosti se svítidly rozmístěnými na toaletách a WC byla opravdu účinná, je třeba vybrat detektory pohybu se správným pokrytím prostoru. Rovněž je třeba tyto senzory pohybu na sociálních zařízeních a WC správně rozmístit a případně propojit vazby čidel pohybu tak, aby detektory pohybu umístěné na sociálních zařízeních ergonomicky spínaly osvětlení.Vzorová ukázka správného rozmístění stropních senzorů pohybu na sociálních zařízeních - WC.
Doporučené typy senzorů pohybu pro ovládání osvětlení s nástěnnou a stropní montáží pro výše uvednou ukázku ovládání osvětlení na WC, sociálních zařízeních jsou v eShopu zde.

  

-----

Vzorová ukázka správného rozmístění nástěnných senzorů pohybu umístěných v pozicích běžných vypínačů  na sociálních zařízeních - WC.----
Citlivost - dosah čidel pohybu závisí na tom, kolik zón procházející protne. Čidla pohybu mají nižší citlivost ve směru k/od čidla. Při bočním průchodu kolem čidla procházenící protne nejvíce zón senzoru pohybu a tím je zajištěna nejlepší funkce detektorů pohybu.

Důležité. Vedle výběru rozmístění a správné volby čidel, je třeba dbát i na výběr správných svítidel a světelných zdrojů, zvládající vysokou četnsot spínání. Informace k volbě správného druhu svítidel zvládající vysokou četnost spínání jsou zde.


A-LIGHT s.r.o.
Vranovská 1226/94
614 00 BRNO 
Česká republika 

IČ: 27072738
DIČ: CZ27072738
Výpis OR: KS v Brně, odd C, vl.: 50052
IČ provozovny dle zákona: 227/2009Sb, čl.: XXII, bod i,: 1000189538 
IČ stálé provozovny eet: 11
IČ virtuální provozovny eet: 21

url provozovatel: www.a-light.cz

e-mail: info@a-light.cz
tel.: +420 545 213 267 

Provozní doba:
Výdej a expedice objednávek: Po-Pá 7.30-16.00 hodin.
Pro technické konzultace je třeba předem sjednat schůzku.
Parkování v areálu firmy.

Mapa: najdete nás zde
gps: +49° 12' 39.28", +16° 37' 45.87" cca 30 m severně od křižovatky ulic Vranovská / Lieberzeitova.
Parkování pro zákazníky v areálu firmy.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.