Zajímavá svítidla nad pracovní stůl

15. 03. 2004


Statá pravda - v jednoduchosti je síla. Pojďme se společně podívat na několik zajíamvých svítidel, která se skvěle hodí nad pracovní stůl.

Tento výrobek patří mezi ty, kde jednoduchá myšlenka dala výrobku výraz a perfektní funkčnost.

zářivkové světlo nad pracovní stůllamelové světlo

Svítidlo je složeno ze zářivkové trubice obklopené dvěmi sklopnými hliníkovými lamelami spojených táhly. Naklopením lamel lze jednoduchým způsobem provést změnu druhu osvětlení z přímého na polopřímé, či nepřímé. Tím plynule měníme nejen intenzitu osvětlení, ale i atmosféru osvětlení na pracovišti - od ostřejšího - přímého až po měkké, nepřímé ateliérové osvětlení.

naklopení lamel světla1naklopení lamel světla2

laměly osvětlení

Jsou-li svítidla aplikována v kanceláři s více pracovními stoly s rozmanitým druhem činnosti, pak osvětlení elegantně vyřeší možnost individuálního nastavení světelných podmínek pro každé pracoviště.

Světlo nad pracovní stůl LISCA

světlo LISCAsvětlo LISCA1


LISCA je modulární osvětlovací systém
vybaven zářivkovými trubicemi T5 (d=16mm). Svítidlo může být použito jako samostatně zavěšené, nebo lze jednotlivé moduly spojovat do řad. Lamely mohou mít mléčnou difusní barvu, nebo mohou být opatřeny napařenou hliníkovou odraznou vrstvou.

Zajímavostí svítidla je také to, že může být vybaveno otočným regulátorem intenzity osvětlení přímo na tělese svítidla, což u zářivkových svítidel nebývá běžné.

Základem svítidla je nosný aluminiový profil obsahující elektrickou výzbroj. Kryt svítidla je tvořen plastovými lamelami spojenými čtyřmi plastovými pásy, které mohou být opatřeny barevným potiskem.

světlo lisca4