Ukázka polic s osvětlením

30. 06. 2004


Svítící police jsou velice hezkým doplňkovým prvkem interiéru. Pokud osvětlení v důsledku nevhodné instalace svítidla do police nedochází k oslnění, vždy se tento prvek postará o vytvoření příjemné atmosféry místnosti. Snad nejdůležitější zásadou je, aby z žádného úhlu pohledu nebylo vidět do světelných zdrojů. Osvětlení může být zabudováno buď přímo v polici, nebo lze použít velmi subtilních bodových či lineárních energeticky úsporných svítidel s trubicemi s dlouhou životností různých teplot barev.

Několik ukázek osvětlení polic:


police s osvětlením
police s osvětlením1

police s osvětlením2police s osvětlením3

police s osvětlením4
police s osvětlením5

Dalším inovovaným výrobkem je osvětlení určené pro zabudování do police. Nejčastěji se tato svítidla aplikují pro osvětlení šatních skříní, polic v obývacích pokojích, výstavních vitrínách, nebo pro osvětlení u lůžka v ložnici. Svítidlo může být vybaveno vypinačem, nebo snímačem pohybu, který zapne osvětlení po otevření dveří skříně.

osvětlení pro zabudování do police

Atraktivním prvkem do koupelny je police mající zároveň i funkci osvětlení. Nabídka polic s osvětlením nejrůznějších tvarů a rozměrů na trhu sice existuje poměrně široká (viz výše) avšak ne všechny svítící police lze instalovat v koupelnách. Jedním z výrobků splňující bezpečností požadavky pro zónu 2 a výše je následující produkt.

osvětlení police do koupelny

Světlo vychází z celé plochy matované akrylátové desky a vytváří příjemné, měkké osvětlení bez ostrých stínů. Police má krytí IP44 t.j. splňuje podmínky pro instalaci nad umyvadlem či v zóně 2. Nosnost police je 5kg. Jako světelný zdroj je použita energeticky úsporná zářivková trubice s dlouhou dobou života typu T5, která je napájena z elektronického předřadníku jež zajišťuje rychlý start zářivky bez blikání.

Svítící police se vyrábí několika tvarech:

osvětlené police v koupelně

Rovněž po stránce jak šířky tak hloubky svítící police je k dispozici opravdu široká škála rozměrů:

šířka polic

Rozměry hloubek polic:

hloubka polic