Neviditelná svítidla.

05. 04. 2010


V řadě realizací zakázek se setkáváme s požadavky architektů na tzv. neviditelná a bezrámečková svítidla. Účelem tzv. neviditelného provedení je, aby svítidla byla v interiéru co nejméně nápadná a bylo dosaženo eliminace rušivých prvků, které jsou vidět na ostatních typech svítidel. Takový požadavek výborně splňují vestavná, bezrámečková svítidla, u kterých je kryt světelného zdroje z bílého polykarbonátu v barvě podobné bílé malířské hlince. Pokud svítidla nesvítí, pak jsou v interiéru takřka nepostřehnutelná, jelikož všechny detaily svítidla jsou omezeny jen na nenápadnou dilatační spáru mezi stropem a krytem svítidla, který je v jedné rovině se stropem. Po rozsvícení se světlo rozlévá na styk s materiálem stropu - sádrokarton. 

Aktuální nabídka neviditelných svítidel pokrývá širokou škálu tvarů a kombinací světelných zdrojů.


Pozn.: Výše uvedené vyobrazení obsahuje celou sérii jak neviditelných tak dalších typů bezrámečkových svítidel.

Základním světelným zdrojem svítidel je energeticky úsporná zářivka s dlouhou dobou života řady T5, dále jsou dostupné varianty v provedení s LED světelnými zdroji, nebo halogenovými žárovkami řady Halospot v novém, energeticky úspornějším provedení. Kombinací světelných zdrojů lze dosáhnout vyšší variability svítidla např. jako noční (nebo relaxační) a plné osvětlení a podobně. 


Rozsvícená svítidla mohou plnit také estetickou funkci v podobě nekonečné linie, náhodně rozmístěných kruhů, světelných úseček, organických tvarů a dalších prvků doplňující design prostoru. 

Ukázky realizací neviditelných svítidel.

Série Utah Trimless.

   


Série Sign Trimless.

    


Série Sign Round
Kontinuální světlo je u série Utah zajištěno překryvem trubic, tzv. overlapping.
Neviditelná svítdla v současnsoti nejsou v nabídce katalogu www.e-light.cz , jelikož jsou připravována na zakázku dle potřeb jednotlivých realizací. V případě zájmu, neváhejte kontaktovat technické oddělení firmy.