Nouzová, venkovní svítidla

Sekce obsahuje venkovní nouzová svítidla a venkovní nouzové osvětlení v krytí vyšším než IP43. Nouzové světlo se při výpadku napájení 230V automaticky rozsvítí pomocí napájení z vnitřní, záložní baterie, nebo centrálního zálozního napájecího zdroje. Podle délky výdrže svícení pomocí záložního baterie akumulátoru se nouzové osvětlení dělí na nouzové osvětlení se zálohou 1 hodina, nouzové osvětlení se zálohou 2 hodiy a nouzové osvětlení se zálohou 3 hodiny.

Nouzová LED svítidla a nouzové osvětlení se používají v místech, kde se sromažďuje větší množství lidí, jako jsou nákupní centra, kina, divadla, restaurace, nemocnice, úřady, kanceláře a podobně pro osvětlení únikových tras v případě výpadku elektrické energie.

Druhy nouzového osvětlení:
SA - Nouzové svítidlo svítí trvale (je napájeno ze sítě 230V) a při výpadku ze zabudovaného akumulátoru, nebo z centrálního záložního zdroje (centrální baterie, nebo UPS).
AT-SA - autotest. Svítidlo je vybaveno autotestem, který prověřuje kapacitu záložního akumulátoru. V případě poklesu kapacity baterie, je stav signalizován pomocí LED. Nouzové svítidlo svítí trvale (je napájeno ze sítě 230V) a při výpadku ze zabudovaného akumulátoru.
SE - pouze nouzový provoz. Svítidlo se rozsvítí pouze v případě výpadku sítě 230V.
AT-SE - autotest. Svítidlo je vybaveno autotestem, který prověřuje kapacitu záložního akumulátoru. V případě poklesu kapacity baterie, je stav signalizován pomocí LED. Svítidlo se rozsvítí pouze v případě výpadku sítě 230V.

Rozdělení venkovních nouzových svítidel do kategorií extra, prima, standard, zjednodušuje výběr dle cenových relací. Pro bližší vyhledávání, lze využít výběr dle tvaru svítidla, designu a dalších vlastností.

Standard
Zboží obvykle jednoduché konstrukce pro základní aplikace v nízké cenové relaci
Nouzové venkovní svítidlo LED
GRANTO LED 17W IP65 NOUZOVÉ
1 448,90 Kč
Nouzové venkovní svítidlo
EXIT-LED
809,70 Kč
Nouzové venkovní svítidlo
MINIMO-SECUR
od 513,00 Kč
Prima
Kvalitní zboží dobrého provedení pro nejběžnější aplikace ve střední cenové relaci
Nouzové venkovní svítidlo LED
MANIO NOUZOVÉ LED 30W/55W/70W IP66
od 3 187,40 Kč
Přisazené svítidlo HF senzor pohybu nouzové 3h
AURA 10 LED HF SENZOR POHYBU +NOUZOVÉ D=360MM
od 4 172,00 Kč
Nouzové svítidlo s HF senzorem pohybu
AURA 3 LED HF SENZOR POHYBU + NOUZOVÉ IP43, D=350M
od 4 002,00 Kč
Nouzové venkovní svítidlo
TITAN 1 LED HF+NOUZ
od 3 763,00 Kč
Extra
Velmi kvalitní zboží pro náročné a reprezentativní aplikace vyšší cenové relace
Nouzové svítidlo LED
MANIO LED 10W IP66 NOUZOVÉ
od 5 284,60 Kč
Nouzové venkovní svítidlo
TIM NOUZOVÉ
od 9 839,30 Kč